PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Po kongresie WOC kurs pokongresowy

ms
20-05-2017, 09:47
Po kongresie WOC kurs pokongresowy woc.png
Prof. dr Eustaquio Araujo oraz prof. dr Rolf G. Behrents na zakończenie 3. Warsaw Orthodontic Congress (WOC) mówią o: obawach dotyczących obrazowania, postępowaniu niechirurgicznym w leczeniu wad klasy III, kontroli wymiaru pionowego w ortodoncji.

Nowe obawy dotyczące obrazowania
W ciągu ostatnich dziesięciu lat pojawiły się liczne obawy dotyczące użycia obrazowania CBCT, dotyczące w szczególności dawki promieniowania emitowanej przez te urządzenia. Zarówno pacjenci, jak i organizacje profesjonalne wykazują zaniepokojenie, ponieważ stosowanie tej nowej technologii prawdopodobnie nie jest dostatecznie dobrze nadzorowane, a promieniowanie może w przyszłości wywoływać u pacjentów zmiany patologiczne. Wykładowcy WOC omawiają postęp technologiczny w dziedzinie zdjęć rentgenowskich dokonują analizy społecznych reakcji na rozwój techniki.

Postępowanie niechirurgiczne w leczeniu wad klasy III
Leczenie ortodontyczne wad klasy III stanowi ciągłe wyzwanie dla ortodontów, pozostając zagadnieniem kontrowersyjnym zarówno wśród klinicystów, jak i badaczy. Kontrowersje są poważne i wciąż pojawiają się pytania, na które trzeba odpowiadać. Ile tak naprawdę może zdziałać ortodoncja?
Leczyć pacjenta ortodontycznie, czy kierować go do chirurga? Jak postępować w leczeniu niechirurgicznym?

W literaturze znajduje się wystarczająca ilość danych potwierdzających, że odpowiednio dobrane leczenie, przeprowadzone we właściwym czasie, w połączeniu z analizą wzorca wzrostu w rodzinie może istotnie zredukować „wagę” wady klasy III, pozwalając na osiągnięcie akceptowalnych i trwałych efektów leczenia bez interwencji chirurgicznej.
Gdy podejmowana jest decyzja o leczeniu bez interwencji chirurgicznej, często stosuje się wiele wzorów ekstrakcji pomocnych w kamuflowaniu wad klasy III. Ten wykład dotyczyć będzie w szczególności wczesnego leczenia wad klasy III, jak również analizy zalet i wad postępowania klinicznego z wadami klasy III leczonymi z ekstrakcją lub bez ekstrakcji.

Kontrola wymiaru pionowego w ortodoncji
Ortodoncja jest dynamiczna i ulega ciągłym zmianom, zwłaszcza pod względem nowych technologii, jednakże stare pytania wciąż pozostają. W rutynowej pracy ortodontycznej klinicyści, chcąc osiągnąć jak najlepsze wyniki, często stają przed pytaniami i koniecznością podejmowania decyzji dotyczących diagnozowania i leczenia.

Wiele osób optuje za nieodchodzeniem od uprzednio przyjętych strategii leczenia i jego mechaniki, podczas gdy inni poszukują indywidualnego sposobu leczenia dla każdego pacjenta, w wielu przypadkach wybierając rozwiązania nieszablonowe. Niezaprzeczalnie, to osiągnięcia ortodoncji sprawiły, że praca ortodonty jest obecnie tak wspaniałym doświadczeniem.

Wykładowcy skupiają się w szczególności na: diagnozowaniu, opcjach leczenia i mechanice. Należy jednak pamiętać, że aby leczenie mogło być doskonałe, musi być prowadzone z zaangażowaniem. Program ten łączy klasyczne i nowe techniki w ortodoncji klinicznej. Wykład obejmuje przegląd pomysłów i koncepcji, według których działają klinicyści, szczególnie jeśli chodzi o zagadnienia dotyczące wymiaru pionowego w obu sytuacjach skrajnych, w zespole twarzy krótkiej i długiej. Przedyskutowana zostanie również mechanika leczenia w przypadku wad klasy II i III z odchyleniami w wymiarze pionowym.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ortodoncja  

POLECAMY W SERWISACH