PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

PES: rezydenci chcą zmian, a MZ pyta CEM o te zmiany

ws
17-12-2015, 10:03
PES: rezydenci chcą zmian, a MZ pyta CEM o te zmiany PES na cenzurowanym (foto: sxc.hu)
Jak informowaliśmy, Zarząd Porozumienia Rezydentów OZZL domaga się m.in. wskazywania literatury, na podstawie której układane są pytania do PES oraz ujawniania po każdym teście pytań, wraz z odpowiedziami i ich źródłem.

Zestaw postulatów Zarządu Porozumienia Rezydentów OZZL, które  publikowaliśmy tutaj, trafił na biuro ministra zdrowia Konstantyna Radziwiłła. Ten zaś, przynajmniej niektóre pytania przekierował do dyrektora Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi. MZ chce dowiedzieć się od CEM m.in. jakie są przyczyny  słabych wyników PES w sesji jesiennej 2015 r.

Takie działanie jest zasadne, gdyż kwestie Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego reguluje ustawa o zawodach lekarza i lekarza dentysty. Wynika z niej m.in., iż test oraz pytania lub zadania egzaminu ustnego opracowuje i ustala CEM, w porozumieniu z konsultantami krajowymi (odrębnie dla każdej dziedziny medycyny oraz na każdą sesję egzaminacyjną).

Przypomnijmy tylko, że kwestie te – przy okazji kolejnych kontrowersji – Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi niejednokrotnie już wyjaśniało. Z pewnością i tym razem CEM, wskazując na obowiązujące przepisy, obstawać będzie przy status quo.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
rezydentury   PES   CEM   Konstanty Radziwiłł  

POLECAMY W SERWISACH