PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

PES - podsumowanie sesji wiosennej

22-04-2013, 00:02
PES - podsumowanie sesji wiosennej (fot. sxc.hu)
PES - podsumowanie sesji wiosennej (fot. sxc.hu)
Zakończył się wiosenna sesja Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego. Tylko jedna ocena bardzo dobra na 103 zdających może sugerować, że poziom trudności pierwszego w 2013 r. PES był wysoki. Osiemnaście osób najbliższą szansę na rehabilitację będą miały już jesienią.

Wiosną 2013 r. Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi zorganizowało egzaminy z 7 dziedzin stomatologicznych: stomatologii dziecięcej, protetyki, periodontologii, ortodoncji, chirurgii stomatologicznej, chirurgii szczękowo-twarzowej oraz stomatologii zachowawczej z endodoncją. Do wiosennej sesji egzaminacyjnej przystąpiły w sumie 103 osoby. 18 z nich oblało egzaminy. Tylko jedna osoba otrzymała ocenę bardzo dobrą, z egzaminu z chirurgii szczękowo - twarzowej. 34 osobom udało się uzyskać oceny dobre. Przeważający procent stanowiły oceny dostateczne i dostateczne z plusem. Otrzymało je w sumie 50 osób.

CEM organizuje PES dwa razy do roku: w sesji wiosennej od 1 marca do 30 kwietnia oraz w sesji jesiennej od 1 października do 30 listopada.

Pod wieloma względami tegoroczną sesję można uznać za udaną. W porównaniu do zeszłorocznej sesji jesiennej wyniki okazały się zdecydowanie lepsze. Przykładowo najbardziej oblegany egzamin z protetyki, zdało o 4 osoby więcej niż w sesji jesiennej. Z kolei na egzaminie ze stomatologii dziecięcej wiosną 2013 r. na 10 osób egzamin zdało 7 (jesienią 2012 r.  4 na 12).

Następna szansa, dla osób którym nie udało się w tej sesji, za niecałe pół roku. Warto przypomnieć że termin składania dokumentów dla chcących przystąpić do egzaminu w jesiennej sesji mija 31 lipca.

[sam_ad id="28" codes="true"]

Szczegółowe wymogi jak i wnioski elektroniczne można wygenerować i pobrać ze strony internetowej Centrum Egzaminów Medycznych (CEM) www.cem.edu.pl.

 

Wyniki PES w wiosennej sesji egzaminacyjnej 2013:

Stomatologia dziecięca

Zdawało

Zdało

Nie zdało

bdb

db

dst+

dst

ndst

10

7

3

0

2

2

3

3

SŁOWA KLUCZOWE
eduDENT  

POLECAMY W SERWISACH