PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

PES: odbył się egzamin testowy z chirurgii stomatologicznej

ms
20-10-2015, 15:05
PES: odbył się egzamin testowy z chirurgii stomatologicznej PES z chirurgii stomatologicznej (foto: freeimages)
Na 25 osób, które przystąpiły do PES z chirurgii stomatologicznej w sesji jesiennej 2015 r. (dwie uprawnione osoby nie stanęły do rywalizacji) egzamin testowy pomyśle przebrnęło 14 zdających – poinformował infoDENT24.pl prof. Mansur Rahnama, konsultant krajowy z zakresu chirurgii stomatologicznej, kierownik Katedry i Zakładu Chirurgii Stomatologicznej UM w Lublinie.

26 – 27 października we Wrocławiu odbywać się będzie egzamin ustny, do którego, oprócz czternastki z sesji jesiennej, przystąpi także siedmiu zdających, którzy przebrnęli etap testowy PES wcześniej.

Prof. Mansur Rahnama poinformował, że nie było pytań, które byłyby oprotestowane, żadne nie zostało anulowane.

Osoba, która zdobyła najwięcej punktów (90) otrzymała czwórkę. Pięć osób skończyło test z trójką plus, osiem – z trójką. Dolny pułap punktowy podczas sesji jesiennej 2015 r. wyniósł 44 pkt.

Przypomnijmy, że w sesji wiosennej 2015 r. do PES testowego z chirurgii stomatologicznej przystąpiły 22 osoby, nie przebrnęła go dokładnie połowa zdających. Najwyższą oceną była czwórka (dwie takie noty). Trójek z plusem było pięć, trójek – cztery.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH