PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pediatrzy będą przeciwdziałać chorobom jamy ustnej

ms
15-04-2015, 08:11
Pediatrzy będą przeciwdziałać chorobom jamy ustnej Szkolenia lekarzy dentystów (foto: freedigitalphotos)
W ramach Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy lekarze będą szkoleni w zakresie edukacji prozdrowotnej rodziców i ich dzieci w celu przeciwdziałania chorobom jamy ustnej.

Program szkolenia jest częścią projektu „Dzieciństwo bez próchnicy" realizowanego przez dziewięć uczelni medycznych a współfinansowanego przez Szwajcarię. Realizacja programu ma doprowadzić do poprawy stanu zdrowia jamy ustnej najmłodszych dzieci. Działania edukacyjne skierowane są do lekarzy, szczególnie lekarzy pediatrów. Celem szkolenia jest przekazanie informacji na temat prawidłowych zasad higieny i profilaktyki stomatologicznej dzieci do dwóch lat. Wszyscy uczestnicy dostaną materiały szkoleniowe oraz edukacyjne (ulotki edukacyjne, plakaty zachęcające do prawidłowych zasad higieny jamy ustnej). Każdy uczestnik szkolenia otrzyma po zakończeniu szkolenia stosowny certyfikat.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Szkolenie odbędzie się 8 maja 2015 r. w godzinach 16.00 - 19.00 w Hotelu Cristal, ul. Lipowa 3/5 w Białymstoku. W celu wzięcia udziału w szkoleniu, należy do 24 kwietnia 2015 r. potwierdzić obecność kontaktując się z Biurem Projektu „Dzieciństwo bez próchnicy.
Kontakt: tel. 61 854 74 58
e-mail biuroprojektusppw@ump.edu.pl

Organizatorami szkolenia są: Białostocki Oddział Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku oraz Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu,

infoDENT24.pl jest patronem medialnym projektu „Dzieciństwo bez próchnicy".

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH