PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Państwowy Egzamin Specjalizacyjny czas na wnioski

06-06-2013, 00:01
Państwowy Egzamin Specjalizacyjny  czas na wnioski (foto: sxc.hu)
Państwowy Egzamin Specjalizacyjny czas na wnioski (foto: sxc.hu)
Tym razem nie chodzi o wyciągnięcie wniosków z niezdanego PES, a o wypełnienie wniosków, dzięki którym będzie można przystąpić do egzaminu w sesji jesiennej 2013 r.

Każdy kto chce przystąpić do Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego w dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia (PESOZ), musi wypełnić stosowny wniosek na stronie internetowej Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi - poinformowało CEM.

Wniosek ten należy po wypełnieniu pobrać w postaci pliku w formacie PDF i wydrukować. Po wydrukowaniu - podpisać i złożyć, wraz z innymi wymaganymi dokumentami, we właściwym ośrodku wojewódzkim (wojewódzkie centra zdrowia publicznego).

Każdy przyjęty wniosek otrzymuje unikalny numer identyfikacyjny, który zdający Państwowy Egzamin Specjalizacyjny musi zapisać (ewentualnie zapamiętać). Tylko dzięki znajomości takiego numeru możliwe będzie (w razie konieczności) ponowne pobranie pliku pdf.

Wszyscy lekarze dopuszczeni do egzaminu przez Komisję Egzaminacyjną zostaną powiadomieni przez CEM listownie o dacie i miejscu poszczególnych egzaminów na 14 dni przed egzaminem. Wykaz terminów jest na bieżąco uaktualniany po zaakceptowaniu daty egzaminu przez konsultanta krajowego oraz dyrektora CEM.

CEM przypomniało jednocześnie, że zgodnie z par. 2 ust. 5 rozporządzenia ministra zdrowia z 14 listopada 2008 r., zmieniającego rozporządzenie w sprawie uzyskiwania tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia (Dz. U. Nr 208, poz. 1312) z końcem 2012 r. upłynął termin składania zgłoszenia do PESOZ bez odbywania specjalizacji przez osoby, którym minister zdrowia powierzył obowiązki specjalisty.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
eduDENT   edukacja  

POLECAMY W SERWISACH