PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Ostatni dzień na złożenie wniosku o szkolenie specjalizacyjne

ms
01-10-2017, 18:39
Ostatni dzień na złożenie wniosku o szkolenie specjalizacyjne Ostatnie godziny na wnioski o specjalizacje (foto: pixabay)
Tylko do 2 października 2017 r., do godz. 23.59 można składać wnioski o rozpoczęcie szkolenia specjalizacyjnego w SMK.

Założenie konta i weryfikacja uprawnień – czynności niezbędne do złożenia wniosku o rozpoczęcie szkolenia specjalizacyjnego – można wykonać w dowolnej chwili, bez konieczności posiadania wyniku i świadectwa LDEK lub LEK - wyjaśnia Ministerstwo Zdrowia.

Każdy lekarz dentysta, który posiada prawo wykonywania zawodu, również to wydane na czas odbycia stażu podyplomowego, może założyć konto i złożyć wniosek o modyfikację uprawnień w grupie biznesowej „lekarz dentysta” lub „lekarz”.

Ministerstwo Zdrowia zachęcało do wykonania tych czynności niezwłocznie.

System Monitorowania Kształcenia działa wadliwie, a to może uniemożliwić skuteczne złożenie wniosku o rozpoczęcie specjalizacji – alarmował prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz.

Przykładowe utrudnienia, o których lekarze informowali Naczelną Radę Lekarską:
- składanie wniosków utrudnia brak instrukcji obsługi SMK w sprawie składania wniosków, która jeszcze się nie ukazała.
- lekarze muszą przedłożyć "skan potwierdzony za zgodność z oryginałem" – przez notariusza bądź urząd wydający. Taka procedura jest po pierwsze nadmiernie uciążliwa dla lekarzy, po drugie lekarze ubiegający się o specjalizację słusznie zwracają uwagę, że takie określenie wprowadza w błąd, bo chodzi przecież o skan dokumentu potwierdzonego za zgodność z oryginałem,
- osoby zdające LEK 23 września 2017 r. nie będą mogły uzupełnić wniosku o odbywanie szkolenia specjalizacyjnego o skan świadectwa złożenia LEK, ponieważ świadectwo egzaminu otrzymają dopiero 21 dni od dnia złożenia egzaminu, czyli dopiero około 16 października,
- brakuje oficjalnych informacji, czy konieczne jest dołączenie do wniosku o specjalizację skanu dokumentu potwierdzającego średnią ocen uzyskaną w trakcie studiów oraz jaki dokument należy ewentualnie przedłożyć w celu wykazania tej średniej,
- nie wiadomo, w jaki sposób do elektronicznego wniosku o rozpoczęcie specjalizacji można dołączyć dokumenty dodatkowe np. zaświadczenie lekarskie o przeciwwskazaniach do kontynuowania dotychczasowej specjalizacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
SMK   specjalizacja  

POLECAMY W SERWISACH