PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Ofensywa BAD: aktywni dentyści będą gotowi na stany nagłe

ms
30-07-2015, 08:52
Ofensywa BAD: aktywni dentyści będą gotowi na stany nagłe Stany nagłe by Be Active Dentist (foto: archiwum)
W Be Active Dentist pełna mobilizacja. Choć lato w pełni, aktywni dentyści wykorzystują każdą okazję do pogłębienia wiedzy. Tym razem, w ramach cyklu ExtremActive, zapraszają na bardzo militarne szkolenie „Pierwsza pomoc i stany nagłe w gabinecie stomatologicznym”.

Baczność! Szkolenie połączone będzie m.in. z grą paintball z wykorzystaniem czołgu i transportera opancerzonego.

Każdy lekarz dentysta zetknie się w ciągu pracy zawodowej z jedną lub dwoma sytuacjami bezpośredniego zagrożenia życia u pacjenta  - to oczywiście dane statystyczne oparte o wyniki europejskich badań (Protzman S., Clark J., Leeuw W.: Management of Medical Emergencies in the Dental Office).

- Najtrudniej być przygotowanym na sytuację, które zdarzają się rzadko. Szkolimy się w zakresie stanów nagłych, aby podczas codziennej pracy uniknąć niepotrzebnego stresu – mówi lek. dent. Maciej Michalak, prezes Be Active Dentist.

Program szkolenia „Pierwsza pomoc i stany nagłe w gabinecie stomatologicznym”, które odbędzie się w dniach 8 i 9 sierpnia 2015 r. w Białymstoku, obejmuje warsztaty z zakresu m.in.:
- zabezpieczenia miejsca zdarzenia i zaburzeń przytomności;
- badania poszkodowanego i resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem fantomów;
- bezpieczeństwa pacjenta podczas zabiegu implantacji.

Praktyczną wiedzę, zgodną z obowiązującymi standardami, dentystom przekażą ci, którzy o stanach nagłych wiedzą najwięcej – ratownicy medyczni.

- Wprawdzie większość gabinetów już od dawna nie przypomina tych z poprzedniej epoki, to jednak podczas wizyty, w dalszym ciągu, wielu pacjentów odczuwa zwiększone napięcie i niepokój. U tych, którzy na co dzień chorują, taka sytuacja może doprowadzić do zaburzeń równowagi czynnościowej ustroju, a tym samym do stanu nagłego. Dentysta powinien wiedzieć, jak zapobiec niedotlenieniu mózgu i serca – podkreśla Agnieszka Bajkowska, ratownik medyczny z Białegostoku.

O tym, że nie jest to zwykłe szkolenie stanowią atrakcje, które organizatorzy przygotowali dla uczestników. Przejazdy amfibią i wszędołazem Bv 202, off-road samochodami terenowymi, zjazd tyrolką i przede wszystkim gra paintball z wykorzystaniem czołgu T55 AMS Merida i transportera opancerzonego BREDM2. Do tego wojskowa garkuchnia i nocleg pod namiotami (dla chętnych) – to wszystko czeka uczestników tego bardzo militarnego szkolenia.

 Szczegóły dotyczące szkolenia oraz zapisy na profilu Facebook Be Active Dentist.

                                                                                   ***

Be Active Dentist to organizacja skupiająca młodych lekarzy dentystów, która kładzie szczególny nacisk na pogłębianie wiedzy merytorycznej z zakresu stomatologii połączone z aktywnym wypoczynkiem. Członkami BAD są lekarze, którzy chcą i lubią się uczyć, cenią profesjonalizm, a jednocześnie, lubią czuć się swobodnie podczas kursów.

W ramach cyklu ExtremActive odbyły się już cztery edycje EndoNart - szkoleń, które łączą edukację endodontyczną na najwyższym poziomie ze wspólną jazdą po alpejskich stokach. Członkowie BAD uczestniczyli również w "EsthActive - Pierwszym Międzynarodowym Kongresie Dentystów Surferów", który w 2014 r. odbył się w Maroku.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH