PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Odsłonięto tablicę upamiętniającą prof. Janusza Piekarczyka

WUM/jsz
14-05-2014, 12:18
Odsłonięto tablicę upamiętniającą prof. Janusza Piekarczyka Odsłonięto tablicę pamiątkową prof. Janusza Piekarczyka (źródło: WUM)
9 maja w Klinice Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii Jamy Ustnej i Implantologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odsłonięto tablicę poświęconą pamięci prof. Janusza Piekarczyka, wieloletniego kierownika tej Kliniki, człowieka wybitnie zasłużonego dla warszawskiej uczelni.

Wspólnego odsłonięcia tablicy dokonali: Rektor prof. Marek Krawczyk, Prorektor prof. Renata Górska, Dziekan prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska, dr Barbara Siemińska-Piekarczyk i dr hab. Danuta Samolczyk - Wanyura (na zdjęciu).

W uroczystości wzięło udział wielu wybitnych osobowości ze świata stomatologii.

Specjalnymi gośćmi uroczystości była żona prof. J. Piekarczyka dr Barbara Siemińska-Piekarczyk, dzieci i czwórka wnucząt.

- Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i determinacji prof. Janusza Piekarczyka Klinika uzyskała nową lokalizację, a pracownicy i pacjenci otrzymali wspaniałą, nowoczesną i bogato wyposażoną placówkę. Należy podkreślić, że mimo kłopotów zdrowotnych, prof. Janusz Piekarczyk 7 maja 2009 r. dokonał uroczystego otwarcia nowej siedziby Kliniki - mówiła dr hab. Danuta Samolczyk-Wanyura.

- Są postaci, które złotymi zgłoskami zapisują się w historii. Taką osobą był prof. Piekarczyk, który miał dar działania na rzecz medycyny i przez ponad 30-letnie uczestniczenie w różnych gremiach Uczelni, uczynił dla niej niezmiernie wiele dobrego. Tablica pamiątkowa jest świadectwem pamięci, a także wyrazem hołdu i szacunku, jaki żywimy dla tak wybitnej osobowości - mówił prof. Marek Krawczyk, Rektor WUM.

Dziekan Wydziału Lekarsko-Dentystycznego prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska wyraziła wdzięczność za fakt, że czołowa postać polskiej stomatologii jest doceniona w macierzystej Alma Mater. Rok temu Aula Dydaktyczna otrzymała imię właśnie prof. Janusza Piekarczyka.

- Tablica, nie tylko osobom, które znały i współpracowały z Profesorem, ale też pokoleniom studentów, którzy nie mieli szczęścia słuchać jego wykładów przypominać będzie kim był i ile znaczył dla swojej Kliniki, Wydziału, Uczelni i polskiej stomatologii - mówiła prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska.

Autorami tablicy są Urszula i Tomasz Walerzakowie. Poświęcenia dokonał ks. Krzysztof Owczarek.

Prof. dr hab. n. med. Dr h. c. Janusz Piekarczyk

Rektor WUM (UM w Warszawie) w latach 1999-2005, prorektor ds. dydaktyki i wychowania w latach 1993-1999, prodziekan I Wydziału Lekarskiego ds. Oddziału Stomatologii w latach 1986-1993, dyrektor Instytutu Stomatologii w latach 2005-2009, wieloletni kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii Jamy Ustnej i Implantologii, wychowawca niezliczonej rzeczy studentów i lekarzy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH