• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

O 31 więcej studentów I roku stomatologii w trybie stacjonarnym

en
08-04-2016, 08:04
O 31 więcej studentów I roku stomatologii w trybie stacjonarnym Będzie jeszcze więcej stomatologów? MZ chce zwiększyć limity przyjęć na studia (źródło: Fotolia/PTWP)
Według limitów, zaproponowanych przez resort zdrowia, od jesieni 2016 r., studia na wydziałach lekarsko - stomatologicznych uniwersytetów medycznych (tryb stacjonarny) rozpocznie o 31 osób więcej niż rok wcześniej.

W porównaniu do roku akademickiego 2015/2016, o 31 miejsc wzrosła liczba miejsc na jednolitych studiach magisterskich stacjonarnych w języku polskim, zaś o 10 miejsc - na jednolitych studiach magisterskich niestacjonarnych także w języku polskim. 

Ukazał się projekt  rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie limitu przyjęć na kierunek lekarsko - dentystyczny w roku akademickim 2016/2017. Przyszli dentyści będą studiować w dziesięciu uczelniach medycznych.  

Projekt rozporządzenia zakłada jednocześnie zmniejszenie liczby miejsc dla cudzoziemców (o 23) na jednolitych studiach magisterskich stacjonarnych lub niestacjonarnych w języku innym niż polski.

Kliknij, żeby powiększyć

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
studenci stomatologii   limity przyjęć  

POLECAMY W SERWISACH