PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

NRL nie odpuszcza w kwestii jawności pytań z LDEK i LEK

ms
04-10-2016, 08:00
NRL nie odpuszcza w kwestii jawności pytań z LDEK i LEK Bitwa o jawność pytań LDEK, LEK i PES trwa (foto: pixabay)
infoDENT24.pl informował 28 września, że posłanka Joanna Mucha dopytywała w CEM, kiedy zostaną odtajnione pytania z LDEK i LEK. Inicjatywę tę zauważyła NRL i podziękowała za podjęte starań w tym kierunku.

Prezes NRL Maciej Hamankiewicz podziękował posłance, w imieniu NIL, za poparcie postulatu samorządu zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów udostępnienia pytań z LDEK, LEK i PES.

- Doprawdy trudno zrozumieć decyzję dyrektora Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi, który odmawia dostępu do pytań z egzaminów. NIL złożyła odwołanie od tej decyzji do ministra zdrowia – relacjonuje prezes NRL Maciej Hamankiewicz.

- NIL – w razie negatywnej decyzji ministra – podejmie dalsze kroki prawne, skieruje np. skargę do sądu administracyjnego, aby wyegzekwować wykonanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego – zapewnia szef NRL

Maciej Hamankiewicz zwraca uwagę na fakt, że w Sejmie procedowany jest rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz niektórych innych ustaw. W projekcie tym Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić – w miejsce uchylonych przez TK przepisów – nowe regulacje prawne, które ograniczą lekarzom dostęp do pytań egzaminacyjnych z lat ubiegłych.

NRL zgłosiła sprzeciw wobec procedowania tych przepisów podczas posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia (22 września 2016 r.). Samorząd lekarzy i lekarzy dentystów kwestionuje dopuszczalność wprowadzenia tej regulacji ze względu na jej niezgodność z Konstytucją i wyrokiem TK.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NRL   sejm  

POLECAMY W SERWISACH