PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Nowość: kursy kadawerowe na CEDE 2017

ms
05-07-2017, 11:21
Nowość: kursy kadawerowe na CEDE 2017  Kursy na kadawerach (foto: flickr Artur Bergman)
Organizatorzy CEDE (14-16 września) zapowiadają kursy teoretyczno - praktyczne na preparatach ludzkich nieutrwalonych tzw. kadawerach.

Kursy kadawerowe to nie lada gratka dla uczestników i wyzwanie dla organizatorów.

– Ta formuła nauki, szczególnie wśród lekarzy stomatologów, nie jest jeszcze tak popularna, jak np. ortopedów, ale zainteresowanie systematycznie rośnie. Powód jest prosty – dzięki preparatom ludzkim oraz specjalnie przygotowanej sali, ćwiczenia odbywają się w warunkach maksymalnie zbliżonych do warunków operacyjnych. To dla lekarza pragnącego w praktyce przećwiczyć procedury lecznicze najlepsze możliwe rozwiązanie – wyjaśnia Ewa Mastalerz z firmy Exactus.

Szkolenie przygotowane w ramach CEDE 2017 odbędzie się w centrum szkoleniowym POZNAŃ LAB w Przeźmierowie k. Poznania, które oferuje świetne zaplecze zabiegowe oraz doświadczenie w prowadzeniu kursów na kadawerach.

– Preparaty wykorzystywane w naszym ośrodku pochodzą od licencjonowanych dostawców posiadających certyfikat FDA, są testowane pod kątem wirusologicznym i nie wykazują aktywności biologicznej. Wysoka jakość preparatów nieutrwalonych świeżo mrożonych zapewnia odpowiedni komfort szkolenia oraz nie powoduje ograniczeń w stosowaniu różnorodnych technik operacyjnych – zapewniają przedstawiciele POZNAŃ LAB.

Organizatorzy CEDE gwarantują uczestnikom transport z terenów wystawowych (MTP) i z powrotem. Kursy będą odbywać się w małych grupach (maksymalnie 12 osób – po 2 osoby do jednego stanowiska operacyjnego).

Co czeka na uczestników CEDE?
W tej chwili można zapisywać się na trzy kursy kadawerowe, wszystkie zapowiadają się wyjątkowo interesująco.

– Będę miał przyjemność poprowadzić pierwszy w Polsce kurs z użyciem tkanki allogennej służącej do pokrywania mnogich recesji dziąsłowych w technice tunelowej – zapowiada lek. dent. Jacek Żurek. – Tkanka, która będzie stosowana, jest jedyną na świecie uwodnioną matrycą kolagenową. Matryca ta jest w pełni resorbowalna i przebudowuje się w tkankę łączną dziąsła – dodaje.

Dr Jacek Żurek jest jednym z wynalazców owej matrycy. W części praktycznej uczestnicy kursu nauczą się: preparacji tunelu, prawidłowego przygotowania materiału allogennego do wszczepienia, łatwej aplikacji materiału oraz odpowiedniej techniki szycia.

Nie lada gratka czeka na fanów mikrochirurgii endodontycznej. Na kadawerach zabiegu resekcji z wstecznym wypełnieniem kanału będą uczyć dr n. med. Michał Łęski oraz lek. dent. Hubert Gołąbek.

– Po zakończonym kursie każdy z uczestników będzie znał dwie techniki projektowania płata, poradzi sobie z odwarstwianiem płata, szyciem mikrochirurgicznym, kiretażem około wierzchołkowym, resekcją wierzchołka czy wstecznym opracowaniem systemu kanałowego i wypełnieniem cementem MTA – zapowiadają prowadzący.

SŁOWA KLUCZOWE
CEDE 2017   kadawery  

POLECAMY W SERWISACH