PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Nowe wnioski akredytacyjne: staże kierunkowe i szkolenia specjalizacyjne

ms
26-06-2014, 10:33
Nowe wnioski akredytacyjne: staże kierunkowe i szkolenia specjalizacyjne Nowe wnioski akredytacyjne: staże kierunkowe i szkolenia specjalizacyjne (foto:Fotolia/ PTWP)
Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego przygotowało nowe wnioski akredytacyjne dla specjalności lekarsko - dentystycznych na staże kierunkowe i szkolenia specjalizacyjne. Zmiany związane są z prowadzeniem kształcenia w systemie modułowym.

Przy okazji przypomnijmy, że w końcu 2013 r. NRL apelowała do ministra zdrowia w sprawie wprowadzenia zmian w ustawie z 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty w celu uproszczenia warunków do uzyskania akredytacji do prowadzenia szkoleń specjalizacyjnych w dziedzinach stomatologicznych. Zdaniem Naczelnej Rady Lekarskiej, obecne przepisy są „nadmiernie rozbudowane", a wymagania sprawiają, że uzyskanie przez lekarzy dentystów, wykonujących działalność leczniczą w ramach praktyki zawodowej, uprawnień do prowadzenia szkoleń specjalizacyjnych jest bardzo utrudnione, a często wręcz niemożliwe.

Przepisy dotyczące zasad uzyskiwania akredytacji do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego, nie uwzględniają specyfiki szkoleń specjalizacyjnych dla lekarzy dentystów oraz praktyk zawodowych, które mają je prowadzić - uważa Naczelna Rada Lekarska. Zdaniem członków samorządu, przekłada się to na niewystarczającą liczbę miejsc specjalizacyjnych dla lekarzy dentystów zamierzających podnosić kwalifikacje zawodowe i jakość udzielanych pacjentom świadczeń opieki zdrowotnej - uważają członkowie samorządu.

Programy specjalizacyjne w systemie modułowym w dziedzinach: ortodoncja, chirurgia stomatologiczna, chirurgia szczękowo - twarzowa dla dentystów, periodontologia, protetyka stomatologiczna, stomatologia dziecięca, stomatologia zachowawcza z endodoncją, epidemiologia dla dentystów, zdrowie publiczne dla dentystów - prezentujemy tutaj.

Wzór wniosku akredytacyjnego dla specjalności lekarsko - dentystycznych na staże kierunkowe w systemie modułowym. 

 

Wzór wniosku akredytacyjnego dla specjalności lekarsko - dentystycznych na szkolenia specjalizacyjne w systemie modułowym.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH