PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Nowe programy w systemie modułowym w ramach szkolenia specjalizacyjnego

ms
23-06-2014, 08:08
Nowe programy w systemie modułowym w ramach szkolenia specjalizacyjnego Nowość: system modułowy w ramach szkolenia specjalizacyjnego (źródło: Google maps)
Prezentujemy programy specjalizacyjne w systemie modułowym w dziedzinach: ortodoncja, chirurgia stomatologiczna, chirurgia szczękowo - twarzowa dla dentystów, periodontologia, protetyka stomatologiczna, stomatologia dziecięca, stomatologia zachowawcza z endodoncją, epidemiologia dla dentystów, zdrowie publiczne dla dentystów.

Obowiązujące programy przygotowane zostały dla lekarzy dentystów nieposiadających odpowiedniej specjalizacji I lub II stopnia lub tytułu specjalisty. Podpisał je minister zdrowia, a opublikowało Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego.

Jak już informowaliśmy lekarz, który kończy studia, będzie mógł szybciej zrobić wąską specjalizację, a więc przybędzie specjalistów. Podkreślił, że dzięki kształceniu modułowemu także ci lekarze, którzy mają już specjalizację II stopnia, będą mogli także w krótszym niż obecnie czasie zrobić dodatkowo wąską specjalizację.

Po wprowadzeniu systemu modułowego szkolenie specjalizacyjne w szczegółowych dziedzinach będą mogli podejmować lekarze po ukończeniu stażu podyplomowego (a po jego zniesieniu bezpośrednio po uzyskaniu dyplomu). Ma to pozwolić na skrócenie czasu wymaganego do uzyskania tytułu specjalisty.

Dzięki szkoleniu modułowemu lekarze, którzy zrealizują i zaliczą jeden z modułów podstawowych nie będą musieli wracać do tego bloku, jeżeli zdecydują się rozpocząć kolejną specjalizację w innej dziedzinie, w której ten moduł obowiązuje.

Prezentujemy założenia do poszczególnych programów specjalizacji.

Ortodoncja

 

 

Chirurgia stomatologiczna

 

Chirurgia szczękowo - twarzowa dla dentystów

 

 

Periodontologia 

 

 

Protetyka stomatologiczna

Stomatologia dziecięca

 

 

Stomatologia zachowawcza z endodoncją 

 

 

Zdrowie publiczne dla dentystów

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
CMKP   specjalizacja   specjalizacje modułowe  

POLECAMY W SERWISACH