PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Nominacja profesorska dla Marcina Mikulewicza

ms
29-10-2017, 15:07
Nominacja profesorska dla Marcina Mikulewicza prof. Marcin Mikulewicz na www.mikulewicz.eu
Prezydent Andrzej Duda wręczył 26 października akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Akt taki przyznano m.in. prof. Marcinowi Mikulewiczowi ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Prof. Marcin Mikulewicz pełni funkcję kierownika Zakładu Wad Rozwojowych Twarzy w Katedrze Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji Wydziału Lekarsko – Stomatologicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Prof. Marcin Mikulewicz jest znaną postacią w branży stomatologicznej, ukończył Wydział Lekarsko - Stomatologiczny Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu w 1999 r. W 2000 r. rozpoczął pracę w Katedrze Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji AM we Wrocławiu. W tym okresie rozpoczął leczenie pacjentów z rozszczepami wargi, wyrostka zębodołowego i podniebienia - w ramach programu ministerialnego „Program ortodontycznej opieki nad dziećmi z całkowitym rozszczepem podniebienia pierwotnego i/lub wtórnego”. W 2005 r. został przeniesiony do utworzonej Samodzielnej Pracowni Wad Rozwojowych Twarzy przy Katedrze Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji AM we Wrocławiu.

W 2005 r. na tej samej Uczelni obronił pracę doktorską oraz rozpoczął szkolenie specjalizacyjne z ortodoncji, które ukończył w 2014 r., uzyskując tytuł lekarza specjalisty. W 2012 r. obronił kolokwium habilitacyjne na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od 2014 r. był kierownikiem Samodzielnej Pracowni Wad Rozwojowych Twarzy przy Katedrze Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji UM we Wrocławiu. 

Jest on członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego (PTO) oraz Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego (EOS).

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH