PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Nieuczciwe osoby wśród zdających LDEK i LEK?

ms
20-09-2016, 20:28
Nieuczciwe osoby wśród zdających LDEK i LEK? LDEK: nieuczciwi zdający (foto: pixabay)
- Ze smutkiem przyjąłem informacje wskazujące na to, że podczas wiosennej sesji egzaminacyjnej LEK i LDEK niektórzy zdający udzielali testowych odpowiedzi za pośrednictwem ukrytego sprzętu elektronicznego – poinformował Maciej Hamankiewicz, prezes NRL.

- Zgodnie z prośbą Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej, sprawą zajął się Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej, który podejmuje stosowne czynności. Wiem, że zajmuje się tym również prokuratura – relacjonuje szef NRL.

Maciej Hamankiewicz apeluje: Jest mi wstyd za tych lekarzy. Abstrahując od faktu, że te osoby zniweczą swój cały wysiłek włożony w ukończenie studiów medycznych, zaszkodzą też postrzeganiu wszystkich nas przez społeczeństwo. Proszę wszystkich przygotowujących się do egzaminu, by i w trakcie jego trwania zachowywali się godnie.

Taka sytaucja nie tworzy dobrego klimatu wokół akcji zmierzającej do upublicznienia pytań z LDEK i LEK. Ostatnio Naczelna Izba Lekarska odwołała się od decyzji Centrum Egzaminów Medycznych, które stoi na stanowisku, że pytań egzaminacyjnych nie nalezy publikować. - Nie otrzymaliśmy jeszcze decyzji ministra zdrowia, który jest właściwym podmiotem do rozpatrzenia naszego odwołania - wyjaśnia Maciej Hamankiewicz.

Przypomnijmy, że prezes NRLprzedstawiał lekarzom i lekarzom dentystom możliwość wystąpienia do CEM z wnioskiem o udostępnienie pytań egzaminacyjnych w trybie dostępu do informacji publicznej. Masowa akcja miałą pokazać, jak ważny jest temat  jawności pytańważny dla całego środowiska lekarskiego. 

O debacie na temat jawności pytań infoDENT24 pisał wielokrotnie.

CEM odmawia dostępu do pytań egzaminacyjnych, NRL nie składa broni
Pytania LDEK i PES do oceny Trybunału Konstytucyjnego
Ograniczony dostęp do pytań z egzaminów LDEK, LEK i PES niezgodny z Konstytucją
NRL pisze do CEM w sprawie pytań egzaminacyjnych

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NRL   Maciej Hamankiewicz   LDEK  

POLECAMY W SERWISACH