• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Nieodpłatne szkolenia samorządu niezwolnione z podatku dochodowego

OIL Warszawa/szaft
09-03-2015, 10:01
Nieodpłatne szkolenia samorządu niezwolnione z podatku dochodowego Od nieodpłatnych szkoleń samorządu trzeba zapłacić podatek dochodowy (fot. Fotolia/PTWP)
- Nie można zwolnić z podatku dochodowego lekarzy i lekarzy dentystów, którzy wzięli udział w nieodpłatnym szkoleniu organizowanym przez samorząd lekarski - uważa Ministerstwo Finansów.

Zdaniem resortu finansów, lekarze uzyskują w ten sposób dochód, który podlega opodatkowaniu.

Przypomnijmy, że o zwolnienie lekarzy i lekarzy dentystów z opodatkowania postulował samorząd. Naczelna Rada Lekarska przekonywała, że zgodnie z prawem, wartość świadczeń przyznanych przez pracodawcę na podnoszenie kwalifikacji zawodowych korzysta ze zwolnienia podatkowego. Podobnie jest w przypadku uczestnictwa w nieodpłatnych szkoleniach, organizowanych przez organy samorządu zawodowego lekarzy, ale gdy szkolenia obejmują zakres opieki paliatywnej lub hospicyjnej.

NRL stała na stanowisku, że istnieje możliwość poszerzenia zakresu zaniechania poboru podatku o inne nieodpłatne szkolenia i przypomina, iż na poziomie ustawowym lekarz i lekarz dentysta są zobligowani do ustawicznego doskonalenia zawodowego.

Wiecej: oil.warszawa.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH