PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Nie bójmy się laserów

ms
23-10-2017, 10:15
Nie bójmy się laserów Wykładowcy 2. Kongresu PTSL
- Stomatologia laserowa na całym świecie przeżywa doskonały okres. Agencje analityczne ogłaszają korzystne prognozy rozwoju rynku stomatologii laserowej, wskazując - jako główne czynniki determinujące - rozwój technologii laserowych, ich bezpieczeństwo i skuteczność, a co za tym idzie - coraz większe zaufanie do nich – wylicza dr n. med. Kinga Grzech-Leśniak, prezydent PTSL.

- Do laserów przekonują się także polscy lekarze dentyści, stąd pomysł na kontynuację edukacyjnego projektu jakim jest Kongres Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej - podkreśla dr n. med. Kinga Grzech-Leśniak.

2. Kongres PTSL (pierwsza edycja odbyła się 2015 r.) to wydarzenie, w którym uczestnictwo gwarantuje korzyści zarówno dla posiadających laser jak i tych, ciągle poszukujących argumentów za jego zaletami. Program edukacyjny został przygotowany tak, aby otworzyć oczy na szerokie spektrum wykorzystania laserów (Er:YAG, Nd:YAG, Er,Cr:YSGG, Niskoenergetyczne diodowe) w gabinecie stomatologicznym, ale i nie tylko. Eksperci z kraju i zagranicy wyjaśnią jak laserem można leczyć: periimplantitis, próchnicę, grzybice, a nawet leukoplakię prawdziwą. Prelegenci zaprezentują twarde dowody na to, że laser doskonale sprawdza się w regeneracji tkanek przyzębia, pokryciu recesji, zabiegach chirurgicznych, wybielaniu oraz wielu innych.

Listy wykładowców nie powstydziłyby się największe światowe kongresy stomatologiczne. Wśród ekspertów, którzy pojawią się w Krakowie znaleźli się m.in.: prof. Dimitris Strakas, prof. Norbert Gutknecht, prof. Małgorzata Pietruska, prof. Marzena Dominiak, prof. Roly Kornblit, dr Ilay Maden, dr Michał Nawrocki, dr Piotr Roszkiewicz, dr Matys Jacek oraz dr Rafał Wiench. Wszyscy, którzy pragną podzielić się własnymi doświadczeniami w zakresie stomatologii laserowej mogą zgłosić pracę na sesję plakatową (do 30 października).

- Kongres to znakomita okazja do rozwiania wszelkich wątpliwości przedzakupowych oraz klinicznych, skierowania pytań do ekspertów, ale także bezpośrednio do kolegów, którzy już leczą laserem. To dobry moment do rozmów o korzyściach z optymalizacji pracy z tymi, którzy wyznaczają kierunki rozwoju stomatologii laserowej. Części edukacyjnej będzie towarzyszyła wystawa produktów stomatologicznych, producenci oraz dystrybutorzy z pewnością przygotują specjalną ofertę dla uczestników. Nie zabraknie także stoisk naszych partnerów medialnych. W Krakowie nie zapomnimy także o integracji, gwarantuję niespodzianki i fantastyczny klimat- tłumaczy dr Kinga Grzech-Leśniak.

Platynowym sponsorem wydarzenia jest BTL Polska, złotymi: Koldental i Marku, a srebrnymi: Lasotronix i Straumann.

2 Kongres Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej odbędzie się w Krakowie w hotelu DoubleTree by Hilton (ul Dąbska 5) 24-25 listopada 2017 r.

Szczegółowe informacje: m.in. program, rekomendowane noclegi oraz rejestracja znajdują się na oficjalnej stronie 2. Kongresu Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej - www.kongresptsl.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH