PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Nareszcie, wkrótce kolejne Łódzkie Spotkania Stomatologiczne

ms
29-08-2017, 08:08
Nareszcie, wkrótce kolejne Łódzkie Spotkania Stomatologiczne Sesja inauguracyjna podczas VII Łódzkich Spotkaniach Stomatologicznych (foto: infoDENT24.pl)
Łódzkie Spotkania Stomatologiczne funkcjonują w odrębnej kategorii konferencji dedykowanych lekarzom dentystom. To kategoria konferencji, których… dotychczas jeszcze nie było. Można tak uznać, bo za każdym razem organizatorzy ŁSS zaskakują gości czymś niepowtarzalnym.

Należy przypuszczać zatem, że organizowane już po raz ósmy Łódzkie Spotkania Stomatologiczne będą unikatowym przeżyciem dla lekarzy dentystów. Wystarczy w tym celu pomiędzy 22 a 24 września 2017 r. pojawić się w hotelu Wodnik w Słoku koło Bełchatowa.

Jest jeden podstawowy element, dzięki któremu za każdym razem goście kolejnych konferencji mogą być pewni, że byli uczestnikami ŁSS - to oczarowanie niepowtarzalną atmosferą tego wydarzenia. Doświadczenie uczy, że i tym razem będzie podobnie.

Z czego wynika to przekonanie? To zasługa przede wszystkim organizatorów, dla których konferencja to nie tylko bogaty i wartościowy program naukowy, ale także znakomita okazja do spotkania w gronie przyjaciół. Służy temu pieczołowicie budowany scenariusz wydarzeń towarzyszących. Tutaj nie ma mowy o przypadkowości

Kuluarowa wymiana doświadczeń, analiza szczególnych przypadków, ale także wspólne zainteresowania tworzą relacje nieformalne charakteryzujące każdą edycję Łódzkich Spotkań Stomatologicznych, a które rzadko towarzyszą najbardziej nawet wartościowym konferencjom naukowym.

O naukowych aspektach ŁSS mówi Lesław Jacek Pypeć, wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi i przewodniczący Komisji Stomatologicznej ORL.

Tematyka wykładów jest różnorodna, od unowocześnień w wykonywaniu podstawowych zabiegów stomatologicznych, po innowacje. I tak w tym roku poruszane będą tematy dotyczące problemów ogólnomedycznych takich jak: choroby układu moczowego, ergonomia i leczenie dolegliwości bólowych z kręgosłupa, profilaktyka raka piersi. Oczywiście najwięcej będzie zagadnień stomatologicznych: implantacji, radiologicznej diagnostyki obrazowej, onkologii, leczenia endodontycznego, stomatologii odtwórczej i adhezyjnej.

Nie zabraknie również tematów prawnych wynikających z prowadzenia dokumentacji elektronicznej.

Nowością w tym roku są praktyczne warsztaty dla lekarzy dentystów.

W trakcie konferencji odbędzie się sesja samorządowa, w czasie której w ramach panelu dyskusyjnego z udziałem posłów i senatorów Ziemi Łódzkiej, chcemy poruszyć dwa istotne problemy nurtujące obecnie nasze środowisko. Jeden dotyczy opieki stomatologicznej nad dziećmi w aspekcie potrzeb i możliwości jej realizacji, drugi kształcenia podyplomowego.

Mam nadzieję, że program VIII ŁSS zostanie ciepło przyjęty i przysporzy wiele satysfakcji, zadowolenia i uśmiechu w czasie całego pobytu podczas konferencji – mówi Lesław Jacek Pypeć.

Szczegółowy program konferencji 

Rejestracja 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Lesław Jacek Pypeć   OIL w Łodzi  

POLECAMY W SERWISACH