PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

„Najnowsze Trendy w Stomatologii” wyznaczają trendy

ms
14-03-2017, 13:02
„Najnowsze Trendy w Stomatologii” wyznaczają trendy dr n. med. Agnieszka Ruchała-Tyszler, wiceprezes ORL w Szczecinie
Dlaczego konferencja „Najnowsze Trendy w Stomatologii”, która 17 i 18 marca odbędzie się w kultowym hotelu „Amber Baltic” w Międzyzdrojach, jest czymś wyjątkowym na mapie tego typu wydarzeń w Polsce.

Mirosław Stańczyk, infoDENT24.pl: Czy organizatorzy „Najnowszych Trendów w Stomatologii” co roku witają mniej więcej stałą grupę gości, którzy od lat starają się być obecni podczas kolejnych edycji konferencji, a może każdy rok przynosi pod tym względem niespodzianki?
dr n. med. Agnieszka Ruchała-Tyszler, wiceprezes ORL w Szczecinie: Siedem lat temu zrodził się pomysł stworzenia konferencji pod wspólnym tytułem „Najnowsze Trendy w Stomatologii”. Od pierwszej edycji „Trendy” spotkały się  z pozytywnym odbiorem lekarzy dentystów. Obecnie organizujemy już 18. konferencję z tej serii.

W tym roku nasze „Trendy” również wzbudziły bardzo duże zainteresowanie nie tylko wśród lekarzy dentystów członków OIL w Szczecinie, ale także z całej Polski. Poza stałymi „bywalcami” liczną grupę stanowią osoby, które będą na naszej konferencji po raz pierwszy. Są to zarówno młodzi lekarze jak i ci ze sporym doświadczeniem zawodowym.

Czy dobór tematyki specjalistycznej uwzględnia postulaty gości wcześniejszych edycji NTwS i czy uczestnicy konferencji mogą liczyć na punkty edukacyjne?
Na każdej konferencji uczestnicy wypełniają ankiety oceniające wykładowców i samą jej organizację. W ankietach zawarte są pytania o sugerowaną tematykę przyszłych szkoleń.

Większość lekarzy dentystów ma pełnoprofilowe gabinety stomatologiczne. Stąd prezentowane wykłady mają charakter  praktyczny, do wykorzystania przez każdego lekarza  w swojej pracy zawodowej. Jako organizatorzy dbamy o to, aby prelegenci poza wiedzą teoretyczną, byli uznanymi klinicystami. To do tej pory nam się to udaje.

Jako Komisja Stomatologiczna ORL organizujemy również szkolenia praktyczne np.: warsztaty endodontyczne, czy z opracowania zębów pod licówki ceramiczne. W tym roku są organizowane również szkolenia poza Szczecinem. Dotychczas odbyły się takie w Nowogardzie, Choszcznie czy Świnoujściu. Przy okazji tego rodzaju spotkań możemy porozmawiać z lekarzami dentystami o ich lokalnych problemach i oczekiwaniach wobec samorządu. To bardzo potrzebne i wiele wnoszące rozmowy.

Oczywiście każdy z uczestników otrzymuje punkty edukacyjne.

Czy NTwS będzie także areną dyskusji samorządowców, zważywszy na fakt, iż zaangażowanie dentystów w sprawy istotne dla środowiska nie jest specjalnie intensywne?
Ogólnopolskie Trendy to również ważne miejsce spotkań dla lekarzy dentystów-samorządowców. Dlatego w latach ubiegłych organizowane było w ramach konferencji, posiedzenie wyjazdowe Komisji Stomatologicznej NRL. Warto zaznaczyć, że zawsze przychylnie odbierane.

POLECAMY W SERWISACH