PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Najlepsze koło naukowe na UM w Białymstoku

ms
29-04-2014, 14:42
Najlepsze koło naukowe na UM w Białymstoku Najlepsze koło naukowe na UM w Białymstoku: wręczenie nagród (foto: archiwum)
Najlepszym Studenckim Kołem Naukowym w Dziedzinie Nauk Interdyscyplinarnych za rok akademicki 2012/2013 uznano SKN przy Zakładzie Stomatologii Zachowawczej UMB założone przez Konrada Harasia, studenta V roku kierunku lekarsko - dentystycznego, ambasadora ds. studenckich Duda Clinic College of Dental Medicine.

Za zajęcie pierwszego miejsca Konrad Haraś odebrał podczas gali 9th Bialystok International Medical Congress for Young Scientists (25 kwietnia 2014 r.), statuetkę wraz z dyplomem.

Koło naukowe było nominowane do nagrody jako jedyne z Oddziału Stomatologii Wydziału Lekarskiego UMB. Konrad Haraś był inicjatorem założenia koła naukowego i kierował nim w ciągu ostatnich trzech lat pod opieką adiunkta Zakładu Stomatologii Zachowawczej dr n. med. Magdaleny Choromańskiej.

Konrad Haraś studiuje na V roku stomatologii UM w Białymstoku. Jest założycielem i przewodniczącym dwóch kół naukowych, stypendystą naukowym, finalistą ogólnopolskiego konkursu „Najlepszy student Stomatologii", uczestnikiem wielu konferencji i warsztatów krajowych oraz zagranicznych.

Założyciel najlepszego studenckiego koła naukowego w dziedzinie nauk interdyscyplinarnych jest człowiekiem niezwykle aktywnym, ostatnio zaangażowany był w aranżację porozumienia o wymianie międzynarodowej pomiędzy Collumbia University College of Dental Medicine w Nowym Jorku, a College of Dental Medicine Duda Clinic w Katowicach.

Współpraca będzie opierać się głównie na wymianie kadr pomiędzy dwoma wymienionymi ośrodkami. Studenci z Polski, mieszkając w Nowym Jorku, będą mogli odbywać praktyki na jednym z czołowych wydziałów stomatologicznych na świecie. Z kolei studenci Columbia University odbywać będą staż w Duda Clinic College of Dental Medicine w Katowicach.

Więcej informacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH