PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Najlepsi podczas 13th Annual Meeting Royal Esthetics w Krakowie

ms
14-09-2016, 13:00
Najlepsi podczas 13th Annual Meeting Royal Esthetics w Krakowie XIII Royal Esthetics
Najwartościowsza wiedza w zakresie m.in.: stomatologii estetycznej, implantologii, periodontologii, protetyki i technologii CAD/CAM, przekazywana przez najlepszych fachowców - dostępna będzie przez trzy dni w Holiday Inn w Krakowie (od 22 do 24 września). Wszystko za sprawą XIII Dorocznego Spotkania Royal Esthetics.

Lista wykładowców imponuje. Dla nazwisk wielu wybitnych naukowców, a przede wszystkim dla ich wiedzy - warto być w Krakowie w ciągu trzech dni trwania  XIII Dorocznego Spotkania Royal Esthetics.

Dr George Freedman: Nowe materiały i technologie dla prowadzenia rentownego gabinetu

Przewodnik konsumenta-lekarza po najnowszych materiałach i technologiach dentystycznych. Zadaj sobie pytanie: Czy tego potrzebuję? Czy mogę się bez tego obyć? Czy mogę sobie na to pozwolić?

Materiały, techniki, technologie, ochrona zdrowia i więcej. Najnowsze rozwiązania do praktycznego zastosowania klinicznego w każdym dobrym gabinecie. Także: uproszczona procedura rekonstrukcji zęba: odbudowa na implantach bez stresu, bez cementu.

***
Dr Maciej Żarow: Bezpośrednie/pośrednie rekonstrukcje w przednich zębach żywych i leczonych endodontyczne – nowe możliwości i ograniczenia.
W dwudziestowiecznej stomatologii estetyczny standard stanowiły materiały ceramiczne. Wraz z rozwojem technik adhezyjnych nadeszła era stomatologii minimalnie inwazyjnej; zaczęto staranniej planować opracowanie zęba, a licówki porcelanowe zyskały na popularności kosztem ceramicznych koron. Dzięki poprzedzającemu leczenie planowaniu estetycznemu i rozwojowi technik warstwowych, zyskaliśmy w ostatnich latach możliwość osiągnięcia przewidywalnych i długotrwałych rezultatów za pomocą bezpośrednich rekonstrukcji kompozytowych.

Nawet w najtrudniejszych przypadkach przebarwionych zębów leczonych kanałowo, bardziej zachowawcze strategie takie jak wybielanie, wkłady z włókien, bezpośrednie rekonstrukcje i minimalnie inwazyjne licówki stanowią dzisiaj terapeutyczną alternatywę.

Leczenie estetyczne – w przeszłości możliwe tylko w gabinetach dentystów-artystów – dziś jest na wyciągnięcie ręki w zwykłej przychodni; jego techniki są łatwe do opanowania, przeprowadzenia i powtórzenia.

Podczas wykładu, w oparciu o wybrane przypadki kliniczne, zostaną omówione i porównane wskazania i przeciwwskazania do odbudowy kompozytowej i licówek porcelanowych w przypadku zębów żywych i przebarwionych zębów martwych.

***
Prof. dr Marius Steigmann: Nowe cięcia, tworzenie płatów i szycie przy wprowadzaniu implantów
Podczas wykładu omówione zostaną zgodne z biotypem manipulacje tkanek miękkich w zabiegach augmentacji pod implanty.

Doświadczenie kliniczne w zakresie manipulacji tkanek miękkich pozwala całkowicie odmienić oblicze chirurgii tkankowej. Należy częściej dokonywać wszczepień; konieczne są manipulacje tkanek i rozwiązywanie wszelkich zgłaszanych przez pacjenta problemów.

SŁOWA KLUCZOWE
CAD/CAM   implantologia   periodontologia  

POLECAMY W SERWISACH