• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Na 850 stronach wszystko co należy wiedzieć o stomatologii dziecięcej

ms
03-12-2016, 16:05
Na 850 stronach wszystko co należy wiedzieć o stomatologii dziecięcej prof. Dorota Olczak - Kowalczyk, podczas podpisywania „Współczesnej stomatologii wieku rozwojowego"
Rzec by można, że „Współczesna stomatologia wieku rozwojowego” została zainaugurowana. Nastąpiło to 2 grudnia 2016 r. w Krakowie.

W tym dniu bowiem do rąk czytelników trafiła pierwsza partia książki niezwykłej, której treść można skomentować jednym zdaniem: jest w niej wszystko co wiedzieć powinien każdy, kto swoje zawodowe losy wiąże lub chce związać z leczeniem stomatologicznym młodego pokolenia Polaków.

„Współczesna stomatologia wieku rozwojowego”  pojawiła się na rynku podczas III Konferencji Naukowo - Szkoleniowej Stomatologii Dziecięcej „Polish Approach”.

Prezentację „Współczesna stomatologia wieku rozwojowego” zamieściliśmy w oddzielnym materiale. Teraz kilka słów dotyczących przebiegu samego momentu debiutu. Już w tym dniu można było się dowiedzieć, że praca na tą książką będzie miała ciąg dalszy, bo oto analizowane są możliwości przetłumaczenia części, skierowanej do studentów UM, na język angielski. Wsparcie w znalezieniu na ten cel funduszy obiecał Departament Nauki i Szkolnictwa Wyższego Ministerstwa Zdrowia.

850-stronicową książkę 2 grudnia po raz pierwszy do ręki wzięli: autorzy, redaktorzy, animatorzy tego wydawnictwa. Oceny czynione na gorąco  były bardzo osobiste, nie tylko związane z merytoryczną stroną pozycji wydawniczej. Co prawda podkreślano interdyscyplinarny charakter publikacji i fakt udokumentowania w niej najnowszej wiedzy w zakresie stomatologii dziecięcej, ale także podziwiano szatę graficzną, a szczególnie znakomitą jakość papieru, na którym wydrukowano tę książkę. Zastanawiano się również nad ciężarem pokaźnego dzieła, ciężarem nie tylko merytorycznym, ale jak najbardziej literalnym, wyrażonym w kilogramach (1,7 kg).

Prof. Dorota Olczak – Kowalczyk, krajowy konsultant do spraw stomatologii dziecięcej, dziękując wszystkim za zaangażowanie w realizację tego unikatowego przedsięwzięcia, stwierdziła, że mamy w końcu jedno źródło wiedzy stomatologicznej, w zupełności wystarczające w procesie kształcenia studentów kierunku lekarsko – stomatologicznego. Oczywiście podziękowania należą się przede wszystkim jej właśnie, gdyż bez determinacji i gigantycznej pracy prof. Doroty Olczak – Kowalczyk „Współczesna stomatologia wieku rozwojowego” nie stałaby się faktem.

Podziękowania, skierowane do wszystkich osób uczestniczących w procesie powstania „Współczesnej stomatologii wieku rozwojowego”, chociaż oficjalne, były niezwykle serdeczne.


Te pierwsze odczytała w imieniu Anny Lelli prezydenta Europejskiej Organizacji Regionalnej Światowej Federacji Dentystycznej (ERO), Marta Klimkowska - Misiak, wiceprezes ORL w Warszawie ds. lekarzy dentystów.

POLECAMY W SERWISACH