PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Mistrzynią olimpijską Izabela Dudicz, słuchaczka TEB Edukacja w Białymstoku

ms
11-04-2017, 14:00
Mistrzynią olimpijską Izabela Dudicz, słuchaczka TEB Edukacja w Białymstoku Finał olimpiady - egzamin teoretyczny (foto: archiwum)
Prestiż, uznanie, satysfakcja, a także nagrody – to wszystko są udziałem Izabeli Dudicz, słuchaczki TEB Edukacja w Białymstoku, która wygrała III Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy z Higieny Stomatologicznej i Promocji Zdrowia Jamy Ustnej.

Satysfakcja może być tym większa, iż z roku na rok rośnie zainteresowanie rywalizacją olimpijską. Zwiększa się liczba szkół, których słuchaczki przystępują do olimpijskiej rywalizacji organizowanej pod auspicjami m.in. Stowarzyszenia Polskich Higienistek Stomatologicznych.

Do rywalizacji przystąpiło 420  słuchaczy, dwukrotnie więcej niż w poprzedniej edycji. To ponad 10 proc. kształcących się higienistek (ich liczba to ok. 4 tys.). Wzrosła również liczba szkół, które zainteresowały się wydarzeniem.

   Finał olimpiady - finalistka z opiekunem szkolnym 

-  Bardzo się cieszymy, że coraz więcej szkół interesuję się olimpiadą oraz coraz więcej kształcących się higienistek stomatologicznych przystępuje do tego wydarzenia, również z mniejszych ośrodków na terenie Polski. Skończyła się trzecia edycja olimpiady, niebawem rozpoczniemy przygotowywania do kolejnej. Już dzisiaj zapraszamy do udziału – powiedziała Joanna Stępień, przewodnicząca komitetu organizacyjnego olimpiady.

   Finał olimpiady - egzamin praktyczny

Dla wielu uczestniczek to ważny sprawdzian przygotowania teoretycznego oraz praktycznego przed państwowym egzaminem zawodowym. Zdobywczyni pierwszego miejsca Izabela Dudicz powiedziała  tuż po ogłoszeniu wyników: to świetne uczucie zostać laureatką. Mam nadzieję, że nadal będę się rozwijała w tym zawodzie. Takie mam marzenia.

Drugie miejsce wywalczyła Patrycja Andruszkiewicz, kształcąca się w Plus Edukacja we Wrocławiu. Trzecie miejsce przypadło Magdalenie Jadackiej z Policealnej Warszawskiej Szkoły Medycznej w Warszawie, która powiedziała: udzielanie pierwszej pomocy, szczególnie małemu pacjentowi, było bardzo stresujące, ale wiem, że to wiedza niezwykle potrzebna, kiedy pracuje się w gabinecie stomatologicznym. Dobrze było to poćwiczyć. To ważne dla mnie doświadczenie.

19 finalistek wyłonionych zostało w wyniku dwuetapowej rywalizacji teoretycznej. Finał olimpiady rozpoczął się sprawdzianem teoretycznym. W jego wyniku wyłoniono 9 osób zmagających się w działaniach praktycznych. Etap ten obejmował sprawdzian umiejętności z zakresu profilaktyki i instruktażu, przeprowadzenia zabiegów higienizacji, ergonomii, praktycznej wiedzy anatomicznej oraz udzielania pierwszej pomocy.

  Finał olimpiady - egzamin praktyczny

POLECAMY W SERWISACH