PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Ministerstwo Zdrowia powinno zająć się kształceniem podyplomowym dentystów

ms
13-06-2017, 07:40
Ministerstwo Zdrowia powinno zająć się kształceniem podyplomowym dentystów Dentysta się uczy, książki nie wystarczą (foto: pixabay)
Tak uważa prezydium NRL i apeluje do ministra zdrowia o powołanie zespołu do spraw opracowania zmian w systemie kształcenia podyplomowego lekarzy dentystów.

Samorządowcy doszli do takiego przekonania po zapoznaniu się z wynikami prac, powołanego przez ministra zdrowia, „Zespołu do spraw opracowania zmiany systemu kształcenia podyplomowego lekarzy i lekarzy dentystów”.

Okazało się, że problematyka podyplomowego kształcenia lekarzy dentystów stanowiła jedynie bardzo wąski wycinek prac Zespołu. Tymczasem, opracowany przez ten Zespół „Raport końcowy" jest dokumentem, który ma stanowić wstęp do prac legislacyjnych. W tej sytuacji Prezydium NRL wnioskuje o utworzenie oddzielnego zespołu, który będzie odpowiedzialny za kompleksowe opracowanie zmian w systemie kształcenia lekarzy dentystów.

Specyfika obu zawodów sprawia, że model kształcenia powinien uwzględniać istotne odmienności co do trybu i formy kształcenia, dlatego – w ocenie Prezydium NRL - łączne rozpatrywanie zagadnień dotyczących kształcenia w obu tych zawodach może nie w pełni uwzględniać potrzeby środowiska lekarzy dentystów.

Apel  Nr 7/17/P-VII

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NRL   kształcenie podyplomowe  

POLECAMY W SERWISACH