PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Medycyna estetyczna mocnym punktem konferencji w Kazimierzu Dolnym

ms
17-05-2016, 08:12
Medycyna estetyczna mocnym punktem konferencji w Kazimierzu Dolnym dr hab. n. med. Janusz Borowicz (foto: archiwum)
O II Międzynarodowej Konferencji Naukowo - Szkoleniowej w Kazimierzu Dolnym infoDENT24.pl rozmawia z animatorem tego przedsięwzięcia dr hab. n. med. Januszem Borowiczem, p.o. kierownika Zakładu Protetyki Stomatologicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

infoDENT24.pl: II edycja to za mało, aby mówić o tradycji tego typu spotkań, ale z drugiej strony można już informować o kontynuacji, o rozwoju, o modyfikacjach. Czym będzie różniła się tegoroczna konferencja od tej z 2015 r.? Jakie były przesłanki doboru tematów wygłaszanych wykładów?
Janusz Borowicz: W tym roku tematy dotyczą w dużej mierze stomatologii i medycyny estetycznej, ponieważ jest to szybko rozwijający się kierunek medycyny. W tej kategorii prelegenci przedstawią wykłady dotyczące licówek, wybielania zębów, zastosowania toksyny botulinowej, zabiegów mikropszczepów tłuszczu i przeszczepów łącznotkankowych.
Nie zapominamy jednak o ważnych zagadnieniach takich jak pierwsza pomoc w gabinecie stomatologicznym.
Doktor Andrzej Bożyk przedstawi algorytm postępowania u pacjentów z bruksizmem.
Pomimo, że jestem zwolennikiem technologii CAD/CAM oraz zastosowania podbudów na bazie dwutlenku cyrkonu, omówię wątpliwości dotyczące tego materiału.
Zaprosiliśmy wykładowców skupiających zainteresowania nie tylko na kształcie i kolorze zębów, ale również zwracających baczną uwagę na tkankach miękkich jamy ustnej i twarzy.

infoDENT24.pl: Leitmotiv konferencji w Kazimierzu Dolnym?
Janusz Borowicz: Tak jak już mówiłem, głównym tematem w tym roku jest medycyna estetyczna. Chcemy przybliżyć słuchaczom wiele aspektów dotyczących tego tematu, na przykład w jaki sposób radiologia stomatologiczna może być przydatna w zabiegach estetycznych oraz jak w profesjonalny sposób pokazać efekty naszych zabiegów doskonaląc umiejętności w zakresie fotografii stomatologicznej.

  Wizyta studentów z z Iwanofrankowska w Zakładzie Protetyki Stomatologicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (fot. archiwum prywate JB)

infoDENT24.pl: Czy dominującą formą podczas konferencji w Kazimierzu Dolnym pozostaną wykłady, tak jak to było w roku ubiegłym?
Janusz Borowicz: Zeszłoroczna formuła przyjęta została przez uczestników entuzjastycznie dlatego nie wprowadziliśmy dużych zmian w organizacji konferencji.
W tym roku nastawieni jesteśmy głównie na wykłady, jedynie w przypadku tematyki: Stany zagrożenia życia w gabinecie stomatologicznym - przewidziany jest pokaz praktyczny resuscytacji na fantomie. W przyszłości planujemy jednak rozszerzać konferencje o część warsztatową, podczas której uczestnicy będą mogli nabyć praktyczne umiejętności.

POLECAMY W SERWISACH