PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Mazowsze: Dodatkowe miejsca specjalizacyjne dla dentystów

19-12-2012, 06:00
Mazowsze: Dodatkowe miejsca specjalizacyjne dla dentystów (fot. sxc.hu)
Mazowsze: Dodatkowe miejsca specjalizacyjne dla dentystów (fot. sxc.hu)
Wydział Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, w toku uzupełniającego postępowania kwalifikacyjnego, przyznał 51 dodatkowych miejsc w ramach specjalizacji lekarskich. Pięć z nich uzyskali stomatolodzy.

Dodatkowe miejsca przyznano w trybie prezydenckim i pozarezydenckim. Skierowania do rozpoczęcia specjalizacji będą wydawane do końca roku. Zakwalifikowane osoby odbędą je w mazowieckich placówkach medycznych, które posiadają uprawnienia do prowadzenia szkoleń i dysponują wolnymi miejscami.

Miejsca specjalizacyjne - tryb rezydencki

Dodatkowe miejsca szkoleniowe w trybie rezydenckim (finansowanym z budżetu państwa) przyznano w ramach niewykorzystanych limitów w innych dziedzinach medycyny. Dzięki temu m.in. trzy kolejne osoby odbędą specjalizacje z protetyki stomatologicznej

Miejsca specjalizacyjne - tryb pozarezydencki

W trybie pozarezydenckim uruchomiono natomiast, w porozumieniu z konsultantami wojewódzkimi, dodatkowe miejsca m.in. dla trzech osób z chirurgii szczękowej.

O rekrutacji

Rekrutacja na specjalizacje lekarskie trwała od 1 do 31 października. O kwalifikacje rywalizowało 976 lekarzy i dentystów. Łącznie wyłoniono 562 osoby (358 w trybie rezydenckim i 203 w pozarezydenckim).

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
eduDENT   specjalizacje  

POLECAMY W SERWISACH