PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Mazowieckie: nowi konsultanci stomatologiczni

szaft
08-10-2014, 07:56
Mazowieckie: nowi konsultanci stomatologiczni Spotkanie z nowymi konsultantami (fot. mazowieckie.pl)
Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski powołał nowych konsultantów medycznych, w tym doradców z zakresu: protetyki stomatologicznej, stomatologii dziecięcej i ortodoncji.

Konsultantem medycznym z zakresu protetyki stomatologicznej będzie dr hab. n. med. Jolanta Kostrzewa-Janicka, która na stanowisku zastąpiła prof. Elżbietę Mierzwińską-Nastalską.

Dr n. med. Anna Turska-Szybka w dziedzinie stomatologii dziecięcej będzie konsultantem w dziedzinie stomatologii dziecięcej. Wcześniej te funkcję pełniła dr hab. n. med. Dorota Olczak-Kowalczyk.

Nowym konsultantem została także dr hab. n. med. Małgorzata Zadurska. Jej zakres działania to ortodoncja.

Przypomnijmy, że do zadań konsultantów należy m.in. przeprowadzanie kontroli podmiotów leczniczych w zakresie jakości i dostępności świadczeń, kształcenia i doskonalenia zawodowego lekarzy oraz wyposażenia medycznego. Przygotowują również informacje na temat zasobów i potrzeb kadrowych w dziedzinie medycyny, farmacji i ochrony zdrowia. Opiniują wnioski o wpisanie na listę jednostek uprawnionych do prowadzenia specjalizacji. Na wniosek wojewody wydają opinie o spełnieniu przez podmiot leczniczy warunków do udzielania świadczeń zdrowotnych w danej dziedzinie medycyny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH