PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Marietta Grytner z ŚUM zawojowała Dentalcare. Duże brawa.

ms
27-04-2016, 10:11
Marietta Grytner z ŚUM zawojowała Dentalcare. Duże brawa. Laureatka Olimpiady, Marietta Grytner, po wręczeniu nagrody (foto: archiwum)
Studenci stomatologii, biorący udział w  Ogólnopolskiej Olimpiadzie Profilaktycznej PTSS – Dentalcare, już przeszli do historii, bo uczestniczyli w pierwszej tego typu rywalizacji. Szczególny powód do dumy ma jednak Marietta Grytner, studiująca na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. To ona bowiem tę olimpiadę wygrała.

Jak zdobywa się laury
- Lubię wyzwania, lubię sprawdzać się w nowych sytuacjach, dlatego od samego początku olimpiada była dla mnie ciekawą propozycją. Jako członek PTSS i Be Active Dentist jestem osobą bardzo aktywną i każda okazja, aby nauczyć się czegoś  nowego lub wykazać się wiedzą jest dla mnie interesująca – na gorąco komentowała wygraną Marietta Grytner.

Zwyciężczyni Dentalcare tak zachęcała innych do podążania jej śladem: Wzięcie udziału w olipmiadzie pozwoliło mi znacznie szerzej zainteresować się tematem profilaktyki, zwłaszcza w przypadku periimplantitis, co na pewno zaprocentuje w przyszłości. Zachęcam do wzięcia udziału w kolejnych edycjach, to naprawdę świetna inicjatywa.

Wtórował jej Ivo Domagała, prezydent PTSS: Udział w olimpiadzie to rewelacyjna możliwość poszerzenia wiedzy przez studentów. Nic tak nie motywuje do nauki, jak pozytywna rywalizacja oraz sprawdzenie się. Możliwość zdobycia wiedzy jest bardzo ważna, także pozyskanie atrakcyjnych nagród było miłym dodatkiem do podjętego trudu.

Droga do sukcesu
Olimpiada składała się z trzech etapów i obejmowała  test on-line, opracowanie pisemnych prac naukowych oraz prezentacje ustne. Do I etapu Olimpiady przystąpiło blisko 150 osób, a do II zakwalifikowano 15 z nich. W II etapie uczestnicy opracowali pisemną pracę naukową na jeden z pięciu wyznaczonych tematów.

Prace ocenił komitet naukowy w składzie: prof. dr hab. n. med. Dorota Olczak-Kowalczyk, prof. dr hab. n. med. Marek Ziętek, dr hab. n. med. Jolanta Pytko- Polończyk, dr n. med. Katarzyna Szczeklik, dr n. med. Joanna Ryniewicz oraz lek. dent. Maciej Michalak,

Z myślą o uczestnikach II etapu Olimpiady przygotowano bezpłatny warsztat ze sztuk prezentacji, który miał pomóc im w praktycznym przygotowaniu się do finału olimpiady (do ustnych prezentacji prac).

II etap wyłonił czterech finalistów. Finał Olimpiady odbył się w trakcie konferencji PTSS w Poznaniu, 23 kwietnia.

Czwórka finalistów, przed komisją egzaminacyjną oraz przed zebranymi na sali uczestnikami konferencji, zaprezentowała podsumowanie swoich prac  W skład komisji egzaminacyjnej weszli: dr n. med. Andrzej Bożyk, ppłk lek. stom. Remigiusz Budziłło, lek dent. Maciej Michalak.

   Finał Olimpiady, Komisja Egzaminacyjna

Prace najlepsze z najlepszych
Marietta Grytner I miejsce (ŚUM) – „Profilaktyka stomatologiczna periimplantitis”.
Aleksandra Orłowska II miejsce (ŚUM) -  „Profilaktyka stomatologiczna u kobiet w ciąży”.
Natalia Grychowska III miejsce (UM we Wrocławiu) – „Profilaktyka u pacjentów z przewlekłą chorobą przyzębia”.
Aleksandra Nowicka – „Zastosowanie i skuteczność  związków fluoru w pastach do zębów”.

POLECAMY W SERWISACH