• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Mansur Rahnama z tytułem profesora zwyczajnego

ms
01-02-2016, 22:39
Mansur Rahnama z tytułem profesora zwyczajnego prof. dr hab. n. med. Mansur Rahnama (foto: archiwum)
Rada I Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologicznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zadecydowała o nadaniu tytułu profesora zwyczajnego Mansurowi Rahnamie.

Przypomnijmy, że prof. dr hab. n. med. Mansur Rahnama zaledwie miesiąc temu powołany został do składu Polskiej Komisji Akredytacyjnej - instytucji, która dba o jakość kształcenia na polskich uczelniach. Kadencja PKA trwa cztery lata.

Prof. dr hab. n. med. Mansur Rahnama w październiku 2015 r. został powołany na członka Rady Naukowej przy ministrze zdrowia, wzmacniając „stomatologiczne skrzydło” tej Rady.

Od czerwca 2014 r. jest on konsultantem krajowym z zakresu chirurgii stomatologicznej. Mansur Rahnama, na co dzień pełni funkcję kierownika Katedry i Zakładu Chirurgii Stomatologicznej UM w Lublinie. Jest specjalistą w dziedzinie chirurgii szczękowo - twarzowej i chirurgii stomatologicznej.

Postanowieniem prezydenta z 19 lutego 2014 r. uzyskał tytuł profesora nauk medycznych.

Procedurę nominacji przeprowadzono na podstawie ustawy z 14 marca 2003 r. o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki z późniejszymi zmianami i rozporządzenia ministra nauki i szkolnictwa wyższego z 30 października 2015 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH