PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Magdalena Wilczak: kandydatka na stanowisko koordynatorki NEO oraz IADS

ms
31-10-2014, 13:18
Magdalena Wilczak: kandydatka na stanowisko koordynatorki NEO oraz IADS Magdalena Wilczak.(foto: archiwum)
infoDENT24.pl pyta kandydatów do władz Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii o poglądy na temat pracy w samorządzie, o ich dotychczasowe osiągnięcia i zainteresowania. Dzisiaj prezentujemy sylwetkę Magdaleny Wilczak.

Wiem, że jako Narodowy Koordynator Wymian i IADS odpowiadałabym za..:

Funkcja NEO (National Exchange Officer) jest bardzo odpowiedzialną funkcją, która wiąże się z pracą z wieloma ludźmi na płaszczyźnie zarówno narodowej jak i międzynarodowej.
Od początku istnienia PTSS na arenie międzynarodowej, od Iwony Olszewskiej zaczynając, każdy kolejny NEO był przygotowywany do przejęcia tej funkcji przez minimum jeden rok. Ta złota zasada przyczyniała się do hiperbolicznego wzrostu znaczenia Polski na arenie międzynarodowej.
Byłam przygotowywana do pełnienia tej funkcji przez dwa lata, zarówno przez Anetę Filipiuk - Hetman oraz Joannę Filipiuk. Podczas tej kolejnej kadencji, którą planuję jako ostatnią, zamierzam przygotować nową osobę poprzez przekazanie jej moich kontaktów oraz zdobytego doświadczenia.
Ze względu na moje czteroletnie doświadczenie w pracy z International Association of Dental Students (IADS) oraz dwuletnie doświadczenie w pełnieniu obowiązków NEO - zdaję sobie doskonale sprawę, z powagi tej funkcji jak i z odpowiedzialności którą za sobą niesie.
Jako NEO muszę być dostępna 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. W kwestii kontaktów zarówno z potencjalnymi uczestnikami wymian jak i NEO z innych krajów dzień i godzina nie mają znaczenia. Praca NEO polega na umiejętności komunikacji z ludźmi oraz umiejętności radzenia sobie w sytuacjach często ciężkich i niekomfortowych.
Do obowiązków NEO należy reprezentacja kraju na comiesięcznych zebraniach wszystkich NEO na Skype, tworzenie miesięcznych, półrocznych oraz rocznych raportów z działalności, pozostawanie w stałym kontakcie z Regionalnymi Koordynatorami Wymian ze wszystkich oddziałów PTSS, prowadzenie listy państw które w danym roku są w stanie przyjąć studentów, obecność na Walnych Zebraniach IADS podczas dwóch Kongresów (IADS MidYear Meeting oraz Annual Congress), a także stwarzanie nowych możliwości oraz miejsc wymian poprzez kontrakty zawierane z innymi NEO, z których po podpisaniu NEO musi się wywiązać.

Jako Narodowy Koordynator Wymian i IADS dążyłabym przede wszystkim do...:

Jako NEO dążę oraz będę dalej dążyć do zwiększenia oferty wyjazdowej studentów na wymiany kliniczne w obrębie programu IADS Clinical Exchange Program.
Ważnym jest, żeby nie tylko nasi studenci wyjeżdżali w coraz to bardziej egzotyczne kraje (w tym roku ośmiu studentów pojechało na Tajwan), ale również aby reklamować nasz kraj jako miejsce warte odwiedzenia. Chciałabym, aby na każdym Uniwersytecie Medycznym powstała możliwość prowadzenia wymian nie tylko w czasie wakacyjnym, ponieważ w czasie wakacji często kliniki są nieczynne, ale w czasie roku akademickiego, wówczas grupy studentów mogłyby uczęszczać na zajęcia ze studentami z oddziałów anglojęzycznych.
Kolejnym aspektem są wymiany naukowe w ramach International Dental Research Program (IDRP) gdzie studenci oraz młodzi lekarze dentyści mogą brać udział w badaniach laboratoryjnych oraz klinicznych. Udział w takiej wymianie bardzo często owocuje nowymi publikacjami naukowymi, które dla studentów chcących rozwijać się po studiach naukowo, są niezbędne.

SŁOWA KLUCZOWE
PTSS   PTSS Poznań   PTSS Wybory 2014  

POLECAMY W SERWISACH