PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Magdalena Bednarz - kandydatka na stanowisko Sekretarza Generalnego PTSS

ŁS
06-11-2014, 08:18
Magdalena Bednarz - kandydatka na stanowisko Sekretarza Generalnego PTSS Na zdjęciu Magdalena Bednarz (fot. Anna Nowak)
- Najważniejsze cele na najbliższe miesiące zostaną ustalone wspólnie podczas pierwszego posiedzenia Zarządu Głównego. Moim zdaniem warto postawić na integrację oddziałów i stworzenie szerszego asortymentu kursów dla członków PTSS - wskazuje w rozmowie z infoDENT24.pl Magdalena Bednarz (PTSS Zabrze), jedyna kandydatka na stanowisko Sekretarza Generalnego Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii w listopadowych wyborach do ZG PTSS.
infoDENT24.pl: Jest Pani jedyną kandydatką na stanowisko Sekretarza Generalnego PTSS. Potencjalnych rywali odstraszyła liczba obowiązków związanych z tą funkcją, a może coś innego?

Magdalena Bednarz: Trudne pytanie. Tak naprawdę ciężko stwierdzić, co zdecydowało o tym, że tylko ja złożyłam kandydaturę. Postanowiłam ubiegać się o stanowisko Sekretarza Generalnego, aby reprezentować Oddział Zabrze i wnieść cząstkę „śląskiej energii" do Zarządu Głównego. Sprawowanie tej funkcji wiąże się z wieloma obowiązkami, jednak moim zdaniem ta kwestia nie stanowi istotnego problemu. W pracy Zarządu chodzi raczej o zgrany zespół ludzi chcących zrobić coś wspólnie, niż o piastowanie danej funkcji. Oczywiście każdy za coś odpowiada (prezydent, zastępca, skarbnik itd.) jednak główna idea to współpraca. W mojej ocenie umiejętności, które posiadam będzie można wyeksponować i dobrze wykorzystać właśnie na tym stanowisku, ponieważ sekretarz jest łącznikiem, a zarazem aniołem stróżem w organizacji.

infoDENT24.pl: Czym dokładnie zajmuje się sekretarz Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii?

Magdalena Bednarz: Sekretarz jest pośrednikiem pomiędzy wszystkimi funkcjami, musi współpracować zarówno z prezydentem, jak i skarbnikiem czy NEO. Jest odpowiedzialny za formalne dokumentowanie działań Towarzystwa. Sprowadza się to do pisania sprawozdań z posiedzeń ZG i konferencji oraz po części do prowadzenia różnych form promocji PTSS. Do kompetencji Sekretarza Generalnego należy również administracja i koordynacja działania zarządu; kreowanie nowych koncepcji i strategii; pośrednictwo pomiędzy wszystkimi oddziałami PTSS, a także nadzór nad przestrzeganiem zasad określonych w statucie.

infoDENT24pl: Skąd pomysł i decyzja kandydowania?

Magdalena Bednarz: Decydując o składaniu kandydatury do Zarządu Głównego miałam szereg obaw czy na pewno sobie poradzę, czy mam wystarczające doświadczenie. Ostatecznie stwierdziłam, że to już ten czas, aby znów po czterech latach Zabrze miało swojego reprezentanta w zarządzie. Marcin Wilczek pełnił funkcję sekretarza generalnego w Zarządzie Głównym w roku akademickim 2010/11. Można powiedzieć, że poniekąd podążam szlakiem wytyczonym przez Marcina. Sadzę, że obecność w Zarządzie Głównym przedstawicieli różnych oddziałów PTSS usprawni przepływ informacji i wpłynie pozytywnie na rozwój PTSS. Dodam jeszcze, że mam w moim oddziale świetnych ludzi - z pasją i zaangażowaniem, którzy wykonują swoje zadania naprawdę profesjonalnie. Praca z takim osobami to sama przyjemności. Ich wskazówki, również pomogły mi w podjęciu decyzji o zgłoszeniu kandydatury.

SŁOWA KLUCZOWE
Magdalena Bednarz   PTSS Zabrze   PTSS   PTSS Wybory 2014  

POLECAMY W SERWISACH