PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Mądre VIII Łódzkie Spotkania Stomatologiczne

Mirosław Stańćzyk
23-09-2017, 00:21
Mądre VIII Łódzkie Spotkania Stomatologiczne dr n. med. Lesław Jacek Pypeć, wita gości ŁSS
Nie mogło być inaczej. Show podczas inauguracji VIII Łódzkich Spotkań Stomatologicznych – jak co roku zresztą - skradł gospodarz konferencji dr n. med. Lesław Jacek Pypeć, wiceprezes OIL w Łodzi, który tym razem przywitał gości jako błazen Stańczyk.

Lesław Jacek Pypeć nie wcielił się w postać nadwornego trefnisia, aby epatować uczestników VIII Łódzkich Spotkań Stomatologicznych swoją osobą, chociaż już samo jego pojawienie się na scenie wywołało spontaniczny aplauz widowni.

Gospodarz konferencji chciał strojem, ale przede wszystkim słowem zwrócić uwagę na myśli Stańczyka, który dla współczesnych mu monarchów (Jana Olbrachta, Aleksandra Jagiellończyka, Zygmunta Starego i Zygmunta II Augusta) wielokrotnie był głosem rozsądku.

Myli się ten kto sądzi, że Lesław Jacek Pypeć bawił zebranych dowcipem, wesołą przypowieścią. Głos wiceprezesa OIL w Łodzi był głosem: mądrym, refleksyjnym, zatroskanym, życzliwym, nieco zdystansowanym.

Ton wypowiedzi mógł zaniepokoić, bo oto okazuje się, że lawina energii i dobrych pomysłów - Lesław Jacek Pypeć już nie walczy o słuszne idee, nie ustawia drogowskazów, nie zaklina rzeczywistości, a tylko przestrzega rodaków – jak przed wiekami Stańczyk – że sprawy idą w złym kierunku, że niezależnie kto dzierży ster władzy - słuszne racje środowiska lekarzy i lekarzy dentystów nie są wysłuchiwane, że kolejna zmiana decydentów nie wnosi nic wartościowego do budowy w Polsce efektywnego systemu opieki zdrowotnej - takiego, który byłby przyjazny zarówno dla leczonych, jak i leczących.

- Pracuję w izbie lekarskiej tyle lat i widzę niemoc w każdych rozmowach jakie prowadzimy z władzą. Jak będziemy gonić od pacjenta do pacjenta, od jednej pracy do drugiej nie będziemy mówić silnym, jednym głosem na forum publicznym – przekonywał Lesław Jacek Pypeć.

- Ważne, żebyśmy w ramach samorządu lekarzy i lekarzy dentystów rozmawiali ze sobą jak najczęściej, wymieniali poglądy, nawet spierali się. Pamiętajmy, że to podczas nieformalnych rozmów, a nawet wspólnej zabawy łatwiej jest porozumieć się w ważnych sprawach dla nas i naszych pacjentów. Dlatego do uczestnictwa w Łódzkich Spotkaniach Stomatologicznych staram się namówić jak największą grupę lekarzy reprezentujących różne specjalności – wyjaśnił gospodarz ŁSS.

W hotelu Wodnik w Słoku koło Bełchatowa znalazła się dość liczna grupa osób, o której z nadzieją wypowiadał się Lesław Jacek Pypeć. Byli wśród nich Leszek Dudziński wiceprezes NRL i przewodniczący KS NRL, dr n. med. Grzegorz Mazur, prezes OIL w Łodzi, dr n. med. Grzegorz Krzyżanowski wiceprezes OIL w Łodzi, sekretarz tejże izby dr n. med. Paweł Czekalski, a także gen. bryg. dr n. med. Stanisław Żmuda, dyrektor Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia. 

POLECAMY W SERWISACH