PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Limity przyjęć na stomatologię niebawem powinny być znane

ms
06-08-2015, 08:03
Limity przyjęć na stomatologię niebawem powinny być znane Biblioteka uniwersytecka (foto: pixabay)
Rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie limitu przyjęć na kierunki lekarski i lekarsko – dentystyczny powinno być opublikowane najpóźniej 7 sierpnia 2015 r. – informuje Rządowe Centrum Legislacji.

Przypomnijmy, że zgodnie ze stosownym  projektem rozporządzenia ministra zdrowia, w roku akademickim 2014/2015 (w stosunku do roku 2013/2014) na kierunku lekarsko-dentystycznym limit przyjęć uległ zwiększeniu o 8 miejsc. Jeżeli projekt nie zostanie zmieniony, naukę stomatologii na jesieni tego roku, w ramach studiów stacjonarnych, rozpoczną 773 osoby. Projekt zakłada 1235 miejsc na studiach stomatologicznych (wszystkie formy).

Komisja Stomatologiczna NRL przeciwna była zwiększaniu liczby miejsc dla studentów pierwszego roku kierunku lekarsko - dentystycznego, bo taka decyzja ministra zdrowia zwiększa zarówno problemy z finansowaniem nauczania, jak i z utrzymaniem należytego poziomu dydaktycznego, ale przede wszystkim jest w dysproporcji z zapotrzebowaniem na lekarzy dentystów w ramach limitów finansowych, ograniczających funkcjonowanie powszechnego systemu opieki zdrowotnej.

Czytaj także: KS NRL: czerwona kartka dla decyzji ministra zdrowia o zwiększeniu limitów przyjęć na stomatologię

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH