• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Licealiści połykają bakcyla stomatologii

ms
22-06-2016, 10:19
Licealiści połykają bakcyla stomatologii PUM (źródło: Google Maps)
Na dentystów praca nie czeka, przynajmniej nie ma jej zbyt wiele, tymczasem kolejni zainteresowani stają u bram wydziałów stomatologii uniwersytetów medycznych.

- Uczniowie klasy 2a LO z Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie  odwiedzili Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie i poczuli się jak studenci stomatologii – relacjonuje Renata Schmidt

Licealiści zwiedzili nowoczesną salę z fantomami w Katedrze i Zakładzie Stomatologii Zachowawczej Przedklinicznej i Endodoncji Przedklinicznej. Mieli możliwość poznania oprzyrządowania stomatologicznego i przyjrzenia się pracy studentów w czasie odbywanych ćwiczeń.

W Katedrze i Zakładzie Propedeutyki i Fizykodiagnostyki Stomatologicznej uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu o nowoczesnych metodach fizykodiagnostyki i fizykoterapii stomatologicznej oraz badaniach realizowanych przez katedrę. Tam też uczestniczyli w zajęciach warsztatowych. Pierwsze dotyczyły metody abrazji powietrznej. W czasie drugich zajęć młodzież poznała fizykalne metody leczenia i rehabilitacji w stomatologii: ozonoterapię, magnetoledoterapię, magnetostymulację.

Na koniec łobescy licealiści spotkali się ze studentem pierwszego roku stomatologii, który zachęcał ich do podjęcia nauki na uczelni. Opowiadał o zaliczenia, kolokwiach i egzaminach.

Ostatnim miejscem wycieczki była nowoczesna Biblioteka Główna PUM. Młodzież zwiedziła wypożyczalnię, czytelnię, sale komputerowe oraz zobaczyła anatomiczny atlas człowieka w 3D.

WIęcej: zslobez.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
studenci stomatologii   PUM  

POLECAMY W SERWISACH