PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Lek. dent. Agata Trzcionka wśród 500 dobrze rokujących młodych naukowców

js
15-01-2016, 12:46
Lek. dent. Agata Trzcionka wśród 500 dobrze rokujących młodych naukowców Certyfikat Agaty Trzcionki (foto: pixabay)
Lek. dent. Agata Trzcionka z Katedry i Zakładu Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko - Dentystycznym Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu znalazła się wśród 500 młodych naukowców, którzy wzięli udział w kursach szkoleniowych organizowanych w czołowych ośrodkach akademickich na całym świecie.

Wybór najlepszych z najlepszych (m.in. Agaty Trzcionki) poprzedzony był wielomiesięczną, ogólnopolską rekrutacją do programu TransFormation.doc. To projekt współorganizowany przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Lek. dent. Agata Trzcionka szkolenie odbyła w Lund University (Szwecja) w końcu 2015 r. Udział w programie zapewnić miał m.in. rozwój kompetencji miękkich oraz umiejętności współpracy z sektorem biznesowym. Szczególny nacisk położono na efekty zarządzania projektami badawczymi oraz interdyscyplinarne planowanie własnych badań. Wyjazd był zatem doskonałą okazją do wymiany doświadczeń – zarówno z kadrą tworzoną przez zagranicznych naukowców, jak i pomiędzy uczestnikami kursu.

Program jest częścią projektu systemowego „Wsparcie systemu zarządzania badaniami naukowymi i ich wynikami”. Projekt ten jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach poddziałania 1.1.3 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG) 2007-2013.

Więcej:sum.edu.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH