PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

LDEK po raz pierwszy w historii. Ile osób pisze?

08-02-2013, 00:12
LDEK  dziś po raz pierwszy w historii. Ile osób pisze? (fot. sxc.hu)
LDEK dziś po raz pierwszy w historii. Ile osób pisze? (fot. sxc.hu)
Punktualnie o godzinie 11.00 w Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi rozpocznie się pierwszy w historii Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Końcowy, który zastąpił Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Państwowy. Jak ustalił infoDENT24.pl, udział w nim weźmie 1308 dentystów.

We wrześniu 2012 roku do Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego zgłosiło się 1783 osoby. Oznacza to, że w porównaniu do jesieni egzamin pisze 475 dentystów mniej. LDEK rozpoczyna się o godzinie 11:00 i trwa 4 godziny, czyli do godziny 15:00. Zgodnie z regulaminem, po wejściu do sali egzaminacyjnej obowiązuje zakaz jej opuszczania bez zgody przewodniczącego Zespołu Egzaminacyjnego.

Wszystko o LDEK - zobacz poradnik infoDENT24.pl

- Przewodniczącym Zespołu Egzaminacyjnego jest osoba wskazana przez dyrektora CEM, natomiast pozostali członkowie to przedstawiciele uczelni medycznych, okręgowych izb lekarskich, wojewodów oraz CEM poinformowała infoDENT24.pl, Monika Pijewska z Centrum Egzaminów Medycznych.

Ustalenie wyników następuje po rozpatrzeniu zastrzeżeń złożonych do zadań testowych. Rozpatrzenie zastrzeżeń odbędzie się między 12 a 14 lutego 2013 r., oznacza to że w tym samym terminie mogą pojawić się wyniki.

LDEK w praktyce
- członkowie komisji wręczają każdej osobie przystępującej do LDEK jeden egzemplarz książeczki testowej,
- osoby zajmujące sąsiednie miejsca nie mogą otrzymać tej samej wersji książeczki testowej,
- w trakcie egzaminu na pulpicie przed osobą egzaminowaną mogą się znajdować jedynie materiały egzaminacyjne: książeczka testowa, karty odpowiedzi, ołówek, gumka i numer kodowy,
- w celu sprawdzenia, czy osoba egzaminowana posiada przy sobie urządzenia służące do kopiowania oraz przekazywania i odbioru informacji, członkowie Zespołu Egzaminacyjnego mogą posługiwać się elektronicznym wykrywaczem takich urządzeń,
- w trakcie LDEK osoby egzaminowane nie mogą zachowywać się w sposób rozpraszający uwagę innych zdających, a w szczególności jeść lub spożywać napojów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
eduDENT   LDEP   CEM   LDEK  

POLECAMY W SERWISACH