PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

LDEK: na termin w lutym zgłosiło się 1310 osób

ŁS
09-01-2014, 10:34
LDEK: na termin w lutym zgłosiło się 1310 osób Do lutowego LDEK-u zgłosiło się 1310 osób (Fot. sxc.hu)
Do Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego, który odbędzie się 7 lutego 2014 r., zgłosiło się 1310 osób – poinformowała infoDENT24.pl Monika Manecka z Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi. Tak jak w poprzednich latach, i tym razem, należy spodziewać się, że ostateczna liczba lekarzy dentystów, którzy podejdą do egzaminu, będzie mniejsza.

Rok wcześniej, dokładnie 8 lutego 2013 roku, odbył się pierwszy w historii Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Końcowy, który zastąpił Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Państwowy. Zmierzyło się z nim 814 osób, choć pierwotnie zgłoszonych było 1308.  Wtedy, prawie 20 proc. egzaminowanych nie poradziło sobie z LDEK-iem.

- Skład Komisji Egzaminacyjnej nie jest jeszcze ustalony - mówi Monika Manecka. Wiadomo jednak, że zgodnie z art.14b ust.1 ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty, w jego skład wchodzą:
- Przewodniczący (przedstawiciel Dyrektora CEM),
- Przedstawiciel Okręgowej Izby Lekarskiej,
- Przedstawiciel Uczelni Medycznej,
- Przedstawiciele Dyrektora CEM.

W ostatnich latach zauważamy dwie prawdy o końcowym egzaminie stomatologów (wg statystyk). Pierwsza, że im dłużej zwlekamy z podejściem do egzaminu, tym większe prawdopodobieństwo, że go nie zdamy. Druga iż, w lutym egzamin oblewa statystycznie więcej osób, które do LDEK przystępują po raz pierwszy (w porównaniu do sesji jesiennej).

LDEK w praktyce

- członkowie komisji wręczają każdej osobie przystępującej do LDEK jeden egzemplarz książeczki testowej,

- osoby zajmujące sąsiednie miejsca nie mogą otrzymać tej samej wersji książeczki testowej,

- w trakcie egzaminu na pulpicie przed osobą egzaminowaną mogą się znajdować jedynie materiały egzaminacyjne: książeczka testowa, karty odpowiedzi, ołówek, gumka i numer kodowy,

- w celu sprawdzenia, czy osoba egzaminowana posiada przy sobie urządzenia służące do kopiowania oraz przekazywania i odbioru informacji, członkowie Zespołu Egzaminacyjnego mogą posługiwać się elektronicznym wykrywaczem takich urządzeń,

- w trakcie LDEK osoby egzaminowane nie mogą zachowywać się w sposób rozpraszający uwagę innych zdających, a w szczególności jeść lub spożywać napojów.

SŁOWA KLUCZOWE
LDEK   Centrum Egzaminów Medycznych   Monika Manecka  

POLECAMY W SERWISACH