• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

LDEK 3 lutego 2017 r.: istotne zmiany dla studentów

ms
14-11-2016, 07:18
LDEK 3 lutego 2017 r.: istotne zmiany dla studentów LDEK zmiany (foto: pixabay)
Najbliższy Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Końcowy zostanie przeprowadzony w piątek 3 lutego 2017 r. – informuje CEM i ostrzega przed planowanymi zmianami, które mogą obowiązywać osoby przystępujące do tego egzaminu.

Centrum Egzaminów Medycznych informuje także, że istnieje możliwość zgłaszania się do Lekarsko - Dentystycznego Egzaminu Końcowego (3 lutego 2017 r.) przez studentów piątego roku studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym.

CEM wskazuje także, że finalizowane są prace w Parlamencie nad nowelizacją ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty, w wyniku której zniesiona będzie możliwość przystępowania do tego egzaminu przez studentów.

Nowe rozwiązania prawne mają obowiązywać od 1 stycznia 2017 r., a więc mają dotyczyć LDEK organizowanego w lutym 2017 r.

W przypadku wejścia w życie tych przepisów studenci, którzy zgłoszą akces do tego egzaminu, nie będą mogli do niego przystąpić, wyczerpią jednak jeden z darmowych terminów zgłoszenia się do tego egzaminu.

Ponadto, w świetle nowelizacji ustawy, która ma wejść w życie 1 maja 2017 r., tylko pierwsze zgłoszenie będzie wolne od opłaty egzaminacyjnej.

Termin składania wniosków o przystąpienie do LDEK 3 lutego 2017 r. upływa 30 listopada 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
CEM   LDEK  

POLECAMY W SERWISACH