PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kwalifikacja na staż po nowemu

OIL Warszawa/szaft
15-05-2015, 11:46
Kwalifikacja na staż po nowemu Kwalifikacja na staż po nowemu (fot. Fotolia/PTWP)
Do końca lipca Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie będzie przyjmować wnioski o przydzielenie miejsca stażowego absolwentom uczelni medycznych. Średnia ze studiów wyliczona zostanie na podstawie karty okresowych osiągnięć studenta.

Przewodniczący izbowej Komisji ds. Stażu Podyplomowego Ładysław Nekanda-Trepka podkreślił, że uczelnia ma obowiązek wydać kartę każdemu wnioskującemu o nią absolwentowi.

Okręgowa Izba Lekarska będzie obliczała średnią ocen, a każdy absolwent będzie traktowany w ten sam sposób - nie będzie miejsca na oceny z praktyk wakacyjnych, czy niewliczanie do średniej „dwój". 

Lekarz na terenie OIL w Warszawie będzie podawał we wniosku pięć preferowanych przez siebie miejsc stażowych w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanego.

Ładysław Nekanda-Trepka zwrócił uwagę, że średnia 4,50-5,0 daje możliwość odbycia stażu w preferowanym miejscu nawet niezależnie od miejsca zameldowania w danym powiecie.

Wynagrodzenie lekarza stażysty to 2007 zł. Za dyżury medyczne - dwa w tygodniu - uzyskuje 125 proc. stawki godzinowej. Staż jest finansowany ze środków budżetu państwa. Jego roczny koszt to ok. 180 mln zł.

Źródło: OIL Warszawa 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH