PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kto w centrum nowego Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej? Niespodzianka

UMP/jsz
11-03-2014, 10:21
Kto w centrum nowego Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej? Niespodzianka Na zdjęciu Agnieszka Pachciarz, prezes Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej
Utworzone pod koniec 2013 roku Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej będzie kierowane przez Agnieszkę Pachciarz, byłą szefową Narodowego Funduszu Zdrowia.

Tą informacją branżowe media żyją od 7 marca, kiedy to oficjalnie poinformowano o nominacji. Personalia mocno przesłoniły zakres działalności nowopowstałej spółki, która uchwałą senatu Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu została powołana do życia 27 listopada 2013 roku.

Na razie o samym Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej wiadomo bardzo mało. Właściwie tylko to, że jest to spółka kapitałowa z ograniczoną odpowiedzialnością. infoDENT24.pl zwrócił się więc z prośbą do władz placówki o udzielenie informacji m.in. o zakresie działalności, liczbie zatrudnionych specjalistów z zakresu stomatologii i gabinetów. Na odpowiedzi czekamy.

Agnieszka Pachciarz ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2004 roku uzyskała uprawnienia radcy prawnego, współpracowała z organizacjami samorządu lekarskiego i instytucjami administracji zdrowotnej. 27 czerwca 2012 roku objęła urząd prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Na wniosek ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza19 grudnia 2013 r. została odwołana z tego stanowiska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH