• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kto pokieruje pracami PTSS w najbliższej kadencji?

ms
10-11-2015, 13:03
Kto pokieruje pracami PTSS w najbliższej kadencji? Wybory. Kto pokieruje PTSS? (foto: pixabay)
Wybory do Zarządu Głównego PTSS odbędą się podczas Międzynarodowej Konferencji PTSS "ŁÓDŹ You SMILE" 14 listopada 2015 r. o godzinie 17:00. Kto będzie w nich startował?

Prezentujemy sylwetki kandydatów do Zarządu Głównego PTSS, które otrzymaliśmy od organizatorów Zjazdu.

infoDENT24.pl przygotował jednocześnie krótką ankietę, Odpowiedzi na nią udzielili nam kandydaci do władz PTSS. Można je poznać, klikając na podlinkowane nazwiska osób rywalizujących o stanowiska w ZG PTSS.

Do zobaczenia w Łodzi!

Kandydat: Prezydent
Tomasz Łukasik (PTSS Wrocław)
Już od dwóch lat pełni funkcję Wiceprezydenta PTSS, a od czterech lat również Webmaster PTSS. Główny organizator Wrocławskiego Kongresu Stomatologiczno-Farmaceutycznego, Międzynarodowego Kongresu XV-lecia PTSS, WrocFlow oraz członek komitetu organizacyjnego jedenastu innych konferencji na skalę ogólnopolską i międzynarodową. Były Prezes PTSS Wrocław, członek Rady Fundatorów Fundacji Be Active i jej aktywny działacz. Założyciel pierwszego w Polsce SKN implantologicznego, członek Sekcji Chirurgiczno - Implantologicznej PTSS, pasjonat implantologii oraz dumny członek Bractwa Alpha. Uwielbia aktywne uprawianie sportu - szczególnie kalistenikę, maratony, triathlony, siatkówkę. Zdobywca drużynowego mistrzostwa Polski w szachach w kategorii uczelni medycznych oraz Korony Maratonów Polskich.

Najbardziej w PTSS ceni sobie wspaniałych ludzi, którzy tworzą tę organizację, dzięki czemu wszystkie konferencje i spotkania PTSSu mają magiczny, urzekający klimat. Jako cel na najbliższy rok stawia sobie rozszerzenie cyklicznych wydarzeń związanych z PTSS, tak aby jego członkowie mogli jak najwięcej korzystać z okazji do rozwijania nie tylko swoich umiejetności stomatologicznych, ale i samych siebie. Dalej jednak jako priorytet uważa pogłębianie relacji i współpracy pomiędzy oddziałami, ponieważ to między innymi PTSS-owicze tworzą środowisko stomatologiczne i to tylko od nas zależy jaka będzie w nim atmosfera i czy będziemy trzymać się razem i sobie pomagać wzajemnie, niezależnie od tego skąd jesteśmy.

Kandydaci: Wiceprezydent
Magdalena Bednarz (PTSS Zabrze)
Przez cały poprzedni rok funkcjonowania Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii pełniła obowiązki Sekretarza Generalnego w Zarządzie Głównym. Z organizacją związana jest od drugiego roku studiów. Działalność rozpoczynała jako członek zwyczajny Stowarzyszenia. W następnych latach pełniła kolejno funkcję Wiceprezesa i Prezesa zabrzańskiego oddziału PTSS.

Obecnie jest studentką piątego roku stomatologii na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Razem z członkami zarządu oddziałowego przyczyniała się do rozwoju działalności PTSS na Śląsku. Dzięki temu wielu studentów stomatologii z ŚUM mogło skorzystać z kursów, szkoleń praktycznych oraz akcji profilaktycznych dających możliwość i zdobywania wiedzy i umiejętności klinicznych poza uczelnią.

W czasie działalności w zarządzie oddziałowym była współorganizatorką Ogólnopolskiej Konferencji Dentinvasion w Katowicach. Obecnie razem z całym zarządem oddziału Zabrze pracuje nad przygotowaniem kolejnej konferencji PTSS.

W związku z dynamicznie rosnącą liczbą członków Stowarzyszenia będzie to wydarzenie o dwa razy większej skali.

Zaangażowanie w działalność PTSS jest dla Magdaleny odskocznią od nauki i uczelnianej codzienności. Poprzez aktywną prace w Zarządzie Głównym realizuje wiele interesujących projektów i rozwija swoje umiejętności. Wolne chwile spędza na siłowni, praktykuje jogę.

W kolejnym roku działalności zamierza koncentrować się na wzmacnianiu pozycji PTSS jako największej i najaktywniejszej organizacji reprezentującej interesy młodych dentystów.

Michał Dudziński (PTSS Warszawa)
W Polskim Towarzystwie Studentów Stomatologii działa od 2010 roku. Na początku jako Koordynator do spraw profilaktyki i szkoleń a następnie jako Prezes Oddziału Warszawa. W tym czasie był organizatorem wielu szkoleń, akcji profilaktycznych oraz  kilku konferencji o zasięgu ogólnopolskim jak i międzynarodowym.

W ubiegłym roku wchodził w skład Zarządu Głównego jako Wiceprezydent ds. kontaktów z organizacjami zewnetrznymi.  Chce zyskać więcej stałych partnerów PTSS, rozwijać sekcje naukowe, a także pomagać mniejszym Oddziałom.

Jest gotowy wesprzeć każdego młodego prezesa, by jego start w prowadzeniu Oddziału był płynny i dynamiczny.

Ważną rzeczą dla niego jest też stworzenie programu pomocy pierwszakom. Chciałby  standardem stało się to, że już najmłodsi wstępują w szeregi PTSS, a pierwszoroczni otrzymaliby pomoc i porady jak zaaklimatyzować się na studiach. Współpracując z Komisją Młodego Lekarza chce dbać o interesy młodych lekarzy dentystów starając się o miejsca specjalizacyjne czy publikację pytań LDEKu.

Kandydaci: Skarbnik Generalny
Karolina Kliś (PTSS Kraków)
Jest absolwentką krakowskiego UJ CM, a przygodę z PTSS zaczęła już na pierwszym roku studiów, a od trzeciego aktywnie działa w Zarządzie oddziałów. 

Początkowo pełniła funkcję koordynatora ds. marketingu i promocji, następnie została wybrana na stanowisko Prezesa oddziału Kraków. Podczas studiów razem z IFMSA współorganizowała akcje takie jak: Szpital Pluszowego Misia, finał WOŚP czy Bicie rekordu Guinnessa w myciu zębów.

W ubiegłym roku akademickim wspólnie z całym zarządem i ogromną pomocą wielu innych krakowskich studentów udało jej się zorganizować konferencje Kraktooth połączoną ze Zjazdem Walnym PTSS i wyborami do Zarządu Głównego. Od tego czasu ma przyjemność bycia Skarbnikiem Generalnym PTSS.

Dużym wyróżnieniem był dla niej wyjazd na praktyki wakacyjne po czwartym roku studiów do University of Louville School of Dentistry w Stanach Zjednoczonych.

Wysoko ceni sobie dobry kontakt z innymi ludźmi i uważa, że umiejętność pracy w zespole wraz z samodyscypliną i świeżym spojrzeniem na świat jest kluczem do każdego sukcesu.

Maciej Trzaskowski (PTSS Warszawa)
Jest lekarzem dentystą i w tym roku odbywa staż podyplomowy w Szpitalu Dzieciątka Jezus, należącym do Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W Polskim Towarzystwie Studentów Stomatologii działa od czterech lat a w obecnej chwili rozpoczyna trzecią kadencję w roli wiceprezesa PTSS Warszawa.

Startuje na stanowisko Skarbnika Generalnego PTSS ponieważ uważa się za osobę zorganizowaną, sumienną, potrafiącą zorganizować i załatwić wiele rzeczy i co najważniejsze skoordynować wszystkie działania tak aby wszystko "zagrało" wtedy, kiedy tego oczekujemy.

Ma doświadczenie w organizacji licznych eventów, które odbywają się na uczelni tj. juwenalia WUM "Medykalia", studencki obóz zerowy "Chłapowo", Międzynarodowa Konferencja Stomatologiczna Zachód-Wschód, czy konferencje PTSS: ''LET`S DENS", "LET`S DENS AGAIN!" i ''LET`S DENS 3: All dente czyli holistyczne leczenie w stomatologii.''

W stomatologii interesuje go chirurgia i protetyka, a według niektórych ma predyspozycje do bycia pedodontą. Ponadto uwielbia szeroko pojęty sport. Jest fanem sportów wodnych i snowboardu, squosha, piłki nożnej. Jest również gitarzystą-amatorem.

Jako Skarbnik Generalny, uważa że pomógłbym PTSS w dalszym, tak prężnym rozwijaniu się poprzez poszukiwania nowych sponsorów którzy wspieraliby wszystkie konferencje oraz pomoc mniejszym oddziałom w organizacji swoich konferencji. 

Kandydatka: Sekretarz Generalny
Blanka Stefańska (PTSS Łódź)
1) w latach 2011-2013 aktywny członek PTSS,
2) w latach 2013-2015 Prezes PTSS o. Łódź, w tym laureat nagrody za najbardziej aktywny Oddział PTSS
3) organizator Lokalnej Konferencji PTSS o. Łódź – „Stomatologia bez zgrzytów” w dniu 18 maja 2013 r.
4) organizator V Ogólnopolskiej Konferencji PTSS o. Łódź – „Dental fashion”, w dniach 16-18 maja 2014 r.
5) organizator VI  Ogólnopolskiej Konferencji PTSS o. Łódź – „Dental fashion2”, w dniach 9-11 stycznia 2015 r.
6) organizator inicjatyw w oddziale typu: Warsztaty Inteligencji Finansowej, Warsztaty Zumby, kursy z dziedzin stomatologii dla Członków Oddziału we współpracy z Partnerami PTSS Oddział Łódź
7) współorganizator wydarzeń: Drzwi Otwarte Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Dzień Organizacyjny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Absolwentka UM w Łodzi

Kandydat: Narodowy Koordynator Wymiany IADS
Ivo Domagała (PTSS Poznań)
Swoją przygodę z PTSS zaczął od stanowiska wiceprezesa Oddziału Poznań w 2013 roku, a już rok później został prezesem. Był współorganizatorem konferencji Dental News VII i VIII oraz głównym organizatorem Dental News IX, która odbyła się w Poznaniu.

Pierwszy kontakt z International Association of Dental Students miał miejsce w 2014 roku na 61 Dorocznym Kongresie IADS, który odbywał się w Yogyakarcie w Indonezji. Te 10 dni całkowicie go zmieniło. Poznał niesamowitych ludzi, którzy chcą rozwijać współpracę międzynarodową, tworząc trwałe więzi pomiędzy studentami i młodymi lekarzami z różnych krajów.

IADS najbardziej znane jest ze swojego programu wymian klinicznych, podczas których studenci z całego świata mogą zdobywać doświadczenie kliniczne. Kolejnym ciekawym projektem jest International Dental Research Program. To przedsięwzięcie, w ramach którego uczestnicy mogą prowadzić za granicą badania naukowe. IADS organizuje również wolontariaty stomatologiczne. Miał przyjemność brać udział w takim dwutygodniowym programie w Nepalu (niesamowite doświadczenie, dające nieopisaną satysfakcję z pomagania ludziom, którzy w innych warunkach nie mieliby szansy na opiekę stomatologiczną). W tym roku zaplanowane były trzy programy: w Indiach, Sudanie oraz ponownie w Nepalu, który po tegorocznym straszliwym trzęsieniu ziemi tym bardziej potrzebuje pomocy.

Podczas śródrocznego spotkania w Jordanii został wybrany na Przewodniczącego Komitetu do Spraw Zmiany i Rewizji Konstytucji IADS, którą to funkcję pełnił do Annual World Dental Congress IADS & YDW odbywającego się w ramach FDI w Bangkoku, gdzie został wybrany na Skarbnika IADS i wszedł tym samym do zarządu głównego. Dzięki swojej działalności dostał możliwość uczestniczenia w kursie w ramach Digital Smile Design Worldtour w Londynie. Jest to kolejny projekt IADS, który nagradza najaktywniejszych studentów i młodych lekarzy.

Poza stomatologią w świetle jego zainteresowań znajduje się prawo, które również studiuje. Dzięki temu ma przyjemność tworzyć rubrykę poświęconą aspektom prawnym w medycynie w Be Active Dentist Tribune.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
PTSS   studenci stomatologii   ŁÓDŹ You SMILE   Zjazd_PTSS  

POLECAMY W SERWISACH

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.