PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kraktooth podwyższa poprzeczkę

ms
08-11-2016, 07:46
Kraktooth podwyższa poprzeczkę Mikołaj Szarstuk PTSS Kraków
- Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby ogólnopolska konferencja PTSS Kraktooth vol. 2 była pod każdym względem perfekcyjna - mówi jeden z animatorów wydarzenia Mikołaj Szarstuk, przez szereg lat aktywnie biorący udział w pracach PTSS Oddział Kraków.

infoDENT24.pl: Krakowski Oddział PTSS poszedł na pierwszy ogień, rozpoczynając w tym roku akademickim cykl konferencji Towarzystwa. Wydaje się, że poprzeczka dla organizatorów kolejnych konferencji poszła wysoko do góry.
Mikołaj Szarstuk: My też nie mieliśmy łatwo. Dwa lata temu zorganizowaliśmy po raz pierwszy Kraktooth. Byliśmy pod ogromną presją. W 2014 r. musieliśmy zrobić więcej niż wszystko, żeby debiut wypadł bez zarzutu. Tylko wówczas mogliśmy myśleć o kolejnych edycjach Kraktooth. Udało się.

infoDENT24.pl: Ambicja organizatorów Kraktooth vol. 2 staje się zatem ich wrogiem. Dość trudno bowiem przesunąć barierę perfekcji, wybudowaną ogromnym nakładem pracy dwa lata temu.
Mikołaj Szarstuk: Ostrożny byłbym w szafowaniu pojęciem perfekcja. Wszystko można poprawić. Oczywiście, że zauważyliśmy braki, oczywiście przeanalizowaliśmy je, a efekt – mam nadzieję – możemy stwierdzić podczas Kraktooth vol. 2.

Cóż, nie mamy łatwo, konferencje w Krakowie zawsze należały do największych wśród tego typu wydarzeń PTSS. W tym roku gościmy ok. 1300 uczestników. To szczególne zadanie organizacyjne. Jeśli chodzi o logistykę nie jesteśmy przecież zawodowcami. Tym bardziej cenimy zdanie fachowców,  którzy przyznają, że daliśmy radę. Mamy nadzieję, że to nie tylko niezobowiązująca uprzejmość.

infoDENT24.pl: Kraków mógł jednak liczyć na wsparcie Zarządu Głównego PTSS?
Mikołaj Szarstuk: Bezwzględnie. To dzięki modelowej współpracy osiągamy to, co samodzielnie zapewne by się nie udało w stu procentach. Nie zapominajmy o tym, że organizatorzy z komitetu organizacyjnego są aktywnymi członkami PTSS. Systematycznie uczestniczymy w podobnych konferencjach, obserwujemy jak inni sobie radzą. Mamy znakomite relacje z członkami Zarządu Głównego PTSS, bez nich nie wyobrażam sobie tego przedsięwzięcia.

infoDENT24.pl: Z jakimi wrażeniami uczestnicy Kraktooth vol. 2 wyjeżdżają z Krakowa?
Mikołaj Szarstuk: Mam nadzieję, że z niezapomnianymi. Zdaję sobie z tego sprawę, iż każdy będzie miał indywidualny bagaż wrażeń. Tego typu konferencje są znakomitą okazją dla studentów stomatologii z całej Polski do nawiązania, podtrzymania oraz do rozszerzenia znajomości, a być może także przyjaźni. Nierzadko zdarza się, że studiujemy w odległych miastach uniwersyteckich, chociaż pochodzimy z tego samego regionu Polski. Tutaj odnajdujemy się niejako off the record, poznajemy osobowości,  odkrywamy pasje.

SŁOWA KLUCZOWE
PTSS Kraków   Mikołaj Szarstuk  

POLECAMY W SERWISACH