• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Krakdent – edu 2016 także dla higienistek i asystentek

ms
03-03-2016, 11:33
Krakdent – edu 2016 także dla higienistek i asystentek Dr n. zdr. Danuta Kaczmarska, prezydent ZG SPHS (foto: archiwum)
Międzynarodowe Targi Stomatologiczne Krakdent to nie tylko impreza wystawiennicza, ale w równej mierze miejsce wielu szkoleń, kursów i konferencji naukowych. Dr n. zdr. Danuta Kaczmarska, prezydent ZG SPHS przekonuje, że wzorem lat ubiegłych, i w 2016 r. kształcić się tutaj będą w licznej, kilkusetosobowej grupie higienistki i asystentki stomatologiczne.

Prezydent Zarządu Głównego Stowarzyszenia Polskich Higienistek Stomatologicznych (SPHS) poinformowała infoDENT24.pl, że w organizowanych w ramach Krakdent kursach od 20 lat chętnie biorą udział higienistki i asystentki stomatologiczne. - Jest to bodajże najliczniejsza grupa uczestniczek wydarzeń o charakterze edukacyjnym, licząca średnio co roku ok. 300 słuchaczek. Nie bez przyczyny, oferta  kursów i prezentacji jest w ramach Krakdent-edu sukcesywnie rozbudowywana – zapewnia Danuta Kaczmarska.

W jej ocenie, tematy tegorocznych kursów, zaproponowanych przez SPHS, zostały ustalone zgodnie z aktualnymi trendami w działaniach zmierzających do poprawy zdrowia populacji, Zajmiemy się problemami identyfikowanymi nie tylko w Polsce, ale i w innych państwach UE.  Oczywiście zagadnienia przygotowano szczególnie pod kątem zapowiadanych zmian w organizacji opieki stomatologicznej w kraju.

- Ofertę dla higienistek i asystentek (cztery warsztaty w piątek - 11 marca oraz sześć wykładów w sobotę - 12 marca), zaprezentuje dziewięciu wykładowców z Polski i gość z Niemiec.  Będzie to dr. Andrea Thumeyer, specjalizująca się w stomatologii dziecięcej, na co dzień praktycznie koordynuje przygotowanie i realizację programów profilaktycznych w niemieckich izbach lekarskich. Wykładowczyni podzieli się praktyczną wiedzą na temat sprawdzonych metod profilaktycznych stosowanych w jej kraju - informuje Danuta Kaczmarska.

Prezydent SPHS zapewnia, że warsztaty są tak skonstruowane, aby w maksymalny sposób poszerzyć wśród uczestników zakres umiejętności praktycznych, szczególnie w tematyce diagnostyki onkologicznej. Zwrócimy uwagę na aspekty efektywnej walki z próchnicą. Zaoferujemy rozwiązania praktyczne, wśród nich zalecenia dietetyczne dla dzieci i młodzieży szkolnej. Przypomnimy jak powinna wyglądać edukacja m.in. w zakresie higieny jamy ustnej w szkole i zadania higienistki w tym zakresie. Zajęcia odbywać się będą w małych, 20-osobowych grupach. 

- Ramowy program wykładów jest bogaty - mówi Danuta Kaczmarska.

Co się dzieje w profilaktyce onkologicznej i sytuacji epidemiologicznej przedstawi lek. dent Ewa Minor-Ptaszyńska.

Medycyna sądowa: stoimy w obliczu wielu zmian, sytuacja społeczna jest dynamiczna - pojawia się konieczność uzupełniania wiedzy na ten temat - w czym pomoże dr. Marek Bladowski.

Dowiemy się jak powinna wyglądać współpraca w ramach zespołu stomatologicznego - wykład poprowadzi dr. Marek Bladowski.

Ciągle aktualna ergonomia - tym razem w procedurach protetycznych zaprezentowana zostanie przez  dr Tomasza Dzieniakowskiego.

Dla pracujących z pacjentem indywidualnym w różnym wieku praktyczne techniki i środki do utrzymania higieny zaprezentuje dr. Teresa Fehrenbach.

Ja z kolei spróbuję zainteresować słuchaczy zagadnieniami z zakresu zdrowia publicznego. Poinformuję o już wprowadzonych zmianach w systemie ochrony zdrowia, przepisach, korzystnych dla tych higienistek, które zamierzają pracować samodzielnie jako liderki we współpracy z samorządem, realizując programy profilaktyczne.

Tematyka wykładów to:
- diagnostyka onkologiczna z zastosowaniem najnowszych metod;
- organizacja opieki zdrowotnej w zapobieganiu próchnicy;
- prawo medyczne (aktualne zmiany);
- ergonomia w pracy;
- techniki pracy z pacjentem w różnym wieku;
- aktualne zalecenia higieniczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH