PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kongres Unii Stomatologii Polskiej zapinany na ostatni guzik

ms
07-07-2017, 09:02
Kongres Unii Stomatologii Polskiej zapinany na ostatni guzik prof. dr hab. n. med. Marzena Dominiak
- W zasadzie wszystkie sale wykładowe które można wykorzystać na potrzeby Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, zostały już rozdysponowane. Nie ma zatem mowy o planowaniu i realizowaniu nowych projektów w trakcie CEDE 2017 – poinformowała infoDENT24.pl prof. dr hab. n. med. Marzena Dominiak, szefowa Rady Naukowej Kongresu.

W programie naukowym znalazło się ponad sto interesujących tematów, które powinny zadowolić najbardziej wybrednych. Prelegentami są wybitni naukowcy oraz lubiani praktycy, jesteśmy przekonani, że to połączenie zostanie docenione przez uczestników Kongresu.

Już teraz wiemy, że szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się wśród słuchaczy dwie sesje, dotyczące fluoru i antybiotyków.  Nie będą to prezentacje ex cathedra. Liczymy, że obie naukowe sesje uzupełnione zostaną żywymi debatami nad tezami zaprezentowanymi podczas wykładów.

Wiemy dobrze, że stosowanie bez większych refleksji antybiotyków, to stąpanie po grząskim gruncie. Ordynowanie dużej dawki środków, bywa, że niezależnie od tego w jakim stanie znajduje się pacjent, nie jest optymalną metodą leczenia. Po pierwsze, trzeba znaleźć przyczynę problemów zdrowotnych, a antybiotyki są tylko działaniem wspomagającym. Po drugie, decydując o antybiotykach, musimy wziąć pod uwagę zdrowie ogólne pacjenta.

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, często możemy przeprowadzać zabiegi bez udziału antybiotyków, nawet jeśli takim zabiegiem jest ekstrakcja ósemki częściowo zatrzymanej. To są problemy powszechnie znane w erze poantybiotykowej. Musimy z nimi się zmierzyć.

Kontrowersyjnych zagadnień nie brakuje. Zależy nam, aby większość zagadnień przedstawianych podczas Kongresu, tak jak te dotyczące stosowania fluoru i antybiotyków, były krytycznie oceniane i rzeczowo komentowane przez słuchaczy. W takiej atmosferze najczęściej rodzą się wartościowe wnioski, które mogą poszerzyć poglądy na prezentowane zagadnienia.

Mamy pewne sygnały, że sale wykładowe szczelnie wypełnią się gdy o różnych aspektach stomatologii będą mówić m.in. Maciej Żarow, Bartosz Cerkaski, Igor Ristic, Hugos Sousa Dias, Vittorio Franco, Gianluca Paniz, Katarzyna Subotowicz czy Jolanta Kostrzewa-Janicka.

Warto uważnie prześledzić program. Znajdują się w nim także sesje zupełnie bezpłatne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH