PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Kongres Unii Stomatologii Polskiej: naprawdę tego jeszcze nie było

ms
21-04-2017, 12:59
Kongres Unii Stomatologii Polskiej: naprawdę tego jeszcze nie było Prof. dr hab. n. med. Marzena Dominiak (foto: archiwum)
Czy gość CEDE 2017, a dokładniej uczestnik Kongresu Unii Stomatologii nie przeżyje aby déjà vu, o ile rok temu odwiedził Poznań, żeby wziąć udział w  kongresie FDI – infoDENT24.pl pyta prof. dr. hab. n. med. Marzenę Dominiak, szefową Rady Naukowej Kongresu.

infoDENT24.pl: Stomatologia to rozległa dziedzina wiedzy, ale czy aż tak pojemna, aby uczestnicy CEDE 2017, a przede wszystkim Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, którzy we wrześniu zjadą do Poznania nie mieli okazji powziąć przekonania, że o tym samym już im mówiono - mniej więcej rok temu, podczas Światowego Kongresu FDI.
Prof. dr hab. n. med. Marzena Dominiak: Nie, nie zdecydowanie takiego wrażenia nie odniosą. To dlatego tak skrupulatnie przygotowaliśmy program Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (zobacz tutaj). Inne będzie podejście do tematyki, inni będą wykładowcy. Pewnych zagadnień, takich jak zarządzanie, psychologia, rehabilitacja, promocja w social media podczas FDI 2016 Poznań wcale nie poruszaliśmy. Nie ma obaw, że goście CEDE 2017 wysłuchają powtórki.

Nie możemy mówić o edukacji bez przypominania, że Kongres towarzyszy wystawie produktów stomatologicznych. Nie mamy wątpliwości, że biznes i nauka uzupełniają się i będziemy o tym przekonywać w kolejnych latach.

Powtórki nie będzie, ale FDI w Poznaniu promowano jako okazję do spotkania z wiedzą najwyższej próby, do skosztowania intelektualnego crème de la crème. Co frapującego można zaserwować zaledwie po roku od naukowej uczty.
Zapewniam, że rozczarowania nie będzie. Podczas Kongresu FDI zaprezentowano zaledwie 30 proc. zgłoszonych tematów. Algorytm wyboru uwzględniał preferencje władz FDI. Teraz mamy większą swobodę w ustalaniu tematyki. Decyzje podejmowaliśmy m.in. w oparciu o wiedzę i doświadczenie wybitnych fachowców z Polski i preferencje słuchaczy wykładów prezentowanych podczas FDI. Wiemy jaka tematyka jest szczególnie interesująca dla polskich lekarzy dentystów.

Program Kongresu będzie rozbudowany także dlatego, że przygotowaliśmy bogatą ofertę również dla higienistek, techników protetycznych i ortodontycznych.

Dokonujemy skrupulatnej weryfikacji zgłaszanych prac habilitacyjnych i doktoratów, wiele z nich zasiliło zasoby nauki polskiej w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.

Po raz pierwszy możemy mówić o integracji naukowej w stomatologii. Do tworzenia dorobku naukowego Kongresu zaprosiliśmy oczywiście naukowców akademickich, ale dajemy zielone światło także klinicystom, którzy mogą przekazać ciekawe informacje na podstawie bogatego doświadczenia praktycznego.

POLECAMY W SERWISACH