PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Kongres FDI w Poznaniu: nowe fakty

ms
11-03-2016, 14:44
Kongres FDI w Poznaniu: nowe fakty FDI 2016 w Poznaniu
Targi Krakdent to znakomita okazja to rozwiania wszelkich wątpliwości dotyczących uczestnictwa w Dorocznym Światowym Kongresie Stomatologicznym FDI (7-10 września 2016 r.). Organizatorzy zapraszają na stoisko D98 w hali Dunaj.

We wstępnym programie (tzw. preliminary programme) znalazły się nazwiska prawie 50 specjalistów w 28 dziedzin stomatologii, reprezentujących 26 państw, którzy potwierdzili udział w Kongresie. Wśród nich jest wiele autorytetów o międzynarodowej renomie, zarówno z kraju jak i zagranicy m.in. prof. Young-Guk Park z Korei Południowej, prof. Kaan Orhan z Turcji, prof. Maurizio Tonetti z Włoch oraz prof. Ingrid Różyło-Kalinowska, prof. Piotr Majewski, dr Bartosz Cerkaski czy dr Wojciech Bednarz z Polski.

- Polska myśl naukowa wybrzmi także podczas sesji plakatowych i ustnych, a technologiczna – w trakcie Światowej Wystawy Stomatologicznej np. w polskim pawilonie. Tylko do 1 kwietnia przyjmujemy streszczenia prezentacji, 15 marca zakończy się preferencyjna rezerwacja powierzchni – przypomina prof. Bartłomiej W. Loster, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, Prezydent PTS.

Na oficjalnej stronie Kongresu www.fdi2016poznan.org znajdują się abstrakty wykładów oraz sylwetki naukowców. Ostateczną wersję programu naukowego poznamy za kilka tygodni. Informacja ta dotyczy wykładów (będą tłumaczone na język polski) i części praktycznej tzw. hands-on.

- Medycyna estetyczna, ortodoncja, leczenie laserem, zaburzenia czynnościowe narządu żucia czy sposoby walki z erozją i starciem zębów – to tylko niektóre z tematów warsztatów i kursów przygotowanych dla uczestników Kongresu FDI – wymienia prof. Marzena Dominiak, Przewodnicząca Komitetu Naukowego. Poprowadzą je światowe sławy m.in. dr Pal Greloczy, dr Istvan Urban, dr Miguel Stanley oraz uznani krajowi praktycy: dr Maciej Żarow, czy dr Andrzej Bożyk.

Znakomicie zapowiada się także Światowa Wystawa Stomatologiczna towarzysząca Kongresowi FDI. - Stoiska firm będą usytuowane w pawilonach 7, 7A, 8 i 8A. Tzw. Polish Pavilion, w którym skupione będą krajowe firmy-producenci, znajdzie się w 8A, w sąsiedztwie Amerykanów i Włochów. W „ósemce” największą powierzchnię wykupiły firmy z Wielkiej Brytanii i Korei Południowej, w „siódemce” - z Indii i Chin. W 7A zaprezentują się największe koncerny, a w 7 firmy oferujące produkty do profilaktyki – mówi Ewa Mastalerz z Exactusa.

Wejście na wystawę jest bezpłatne po wcześniejszej rejestracji. Z tą na Kongres nie warto zwlekać, ponieważ stomatolodzy, którzy zrobią to do 31 maja zaoszczędzą 500 złotych. Skorzystają również Ci, którzy odpowiednio wcześniej zarezerwują nocleg w Poznaniu. Organizatorzy rekomendują wybór hotelu lub apartamentu poprzez platformę World Trade Center Poznań (WTC), dostępną na stronie Kongresu.

Na uczestników Kongresu czeka także bogaty program towarzyski. Chwilę radości lub zadumy zapewnią m.in. Grupa MoCarta, Jacek Kortus i Kate Liu – laureaci Konkursów Chopinowskich i skrzypaczka Amelia Maszońska. Poznańskie sceny (opera, musicale, teatry) przygotowały repertuar specjalnie z okazji Kongresu FDI.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Ewa Mastalerz   Exactus   FDI Poznań 2016  

POLECAMY W SERWISACH