PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kongres FDI: urazy zębów

smn
24-08-2017, 12:48
Kongres FDI: urazy zębów Madryd będzie siedzibą kongresu FDI w 2017 r. (fot. pixabay)
Prof. Marie Therese Flores Barrett z Valparaíso University w Chile, specjalistka w dziedzinie urazów zębów u dzieci i młodzieży wygłosi dwa wykłady podczas dorocznego kongresu FDI w Madrycie. O problematyce, w której się specjalizuje - mówi portalowi FDI.

Portal FDI: Jak częste są urazy zębów?
Prof. Marie Therese Flores Barrett: Jedno na troje dzieci doznaje urazu zębów mlecznych do 5 r. ż., zaś jedno na czworo - urazu zębów stałych do 12 r. ż.

Jaki typ urazu przytrafia się najczęściej?
Zwichnięcie zęba i uraz tkanek miękkich to najczęstsze problemy na etapie zębów mlecznych, podczas gdy proste złamania koronowe to najbardziej powszechny uraz zębów stałych. Złamania awulsyjne są zbyt rzadko zgłaszane.

Jak najlepiej uwrażliwić rodziców i szkoły na zagrożenia, które niesie ze sobą uraz stomatologiczny?
Dentyści powinni być zaangażowani w edukowanie społeczeństwa na temat znaczenia stomatologicznych urazów, powinni uświadamiać jakie są zasady prewencji, jak udzielać pierwszej pomocy na miejscu wypadku. Po stronie  International Dental Associations jest zorganizowanie działań, które upowszechnią przez internet kompetentne informacje.

Będzie Pani występowała na dorocznym kongresie FDI. Co wyróżnia tę międzynarodową konferencję od innych stomatologicznych kongresów?
Kongres FDI jest dobrze rozpoznawanym wydarzeniem, przyciągającym stomatologów ogólnych i specjalistów. To świetna okazja, by upowszechniać zalecenia International Association of Dental Traumatology, złoty standard w doraźnej pomocy w przypadku urazów stomatologicznych.

A dla Pani, czym będzie podróż do Madrytu?
To wspaniała okazja by spotkać starych przyjaciół i budować świadomość znaczenia edukacji na temat urazów stomatologicznych.

Więcej: fdiworlddental.org

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
FDI   Kongres FDI   doraźna opieka stomatologiczna  

POLECAMY W SERWISACH