PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kongres FDI także dla młodych

ms
27-01-2016, 08:48
Kongres FDI także dla młodych lek. dent. Magdalena Wilczak, Prezydent Young Dentist Worldwide (foto: archiwum)
Kongres FDI to najważniejsze wydarzenie branży stomatologicznej. Wśród jego uczestników nie może zabraknąć młodych lekarzy dentystów i studentów stomatologii. Część z nich ma nawet realny wpływ na przygotowanie imprezy.

W przygotowania do stomatologicznego wydarzenia 2016 r. zaangażowani są młodzi adepci stomatologii z: Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii, BE ACTIVE DENTIST, International Association of Dental Students oraz Young Dentist Worldwide.

Międzynarodowa promocja
Podczas ważnych wydarzeń stomatologicznych na całym świecie na stoisku promującym Kongres w Poznaniu obecni są wolontariusze z młodzieżowych organizacji stomatologicznych.

- Staramy się do każdego odwiedzającego stoisko podchodzić z sympatią i uśmiechem. Zadanie mamy ułatwione, ponieważ Kongres – jako wydarzenie – nie wymaga specjalnej promocji, a Polska i Poznań oferują tyle atrakcji, że trudno je wszystkie wymienić podczas krótkiej rozmowy – zauważa Natalia Lamperska, członek PTSS oraz Komitetu Organizacyjnego.

- Na naszych stoiskach nie ma trudnych pytań. Opowiadamy jak dolecieć lub dojechać do Poznania, gdzie warto zarezerwować nocleg, co koniecznie trzeba zobaczyć w Poznaniu lub okolicach. Od stoiska nikt nie odchodzi z pustymi rękami. Na każde wydarzenie przygotowujemy lokalne wydanie „See You in Poznan magazine”, mamy również katalogi z informacjami o poszczególnych miastach w Polsce – dodaje lek. dent. Mateusz Stolarski z BAD.

Bank pomysłów
- Organizatorzy Kongresu dostrzegli potencjał w młodych lekarzach dentystach, ponieważ gwarantujemy nie tylko solidność, ale i odrobinę pozytywnego szaleństwa – mówi o roli młodych lekarzy dentystów w przygotowaniach do Kongresu FDI lek. dent. Maciej Michalak, prezes zarządu BE ACTIVE DENTIST.

Kilkanaście, a docelowo kilkadziesiąt osób będzie zaangażowanych w pracę różnych komitetów. Jedni odpowiadają za organizację warsztatów, inni wspomagają promocję na arenie międzynarodowej lub przygotowują program imprez towarzyszących Kongresowi. W większości są to osoby, które mają już doświadczenie w organizowaniu dużych kongresów, równoległych grup warsztatowych czy towarzyszących imprez masowych.

- Warsztaty to polska specjalność. Planujemy bardzo szeroką tematykę – począwszy od stomatologii zachowawczej z endodoncją, przez protetykę, ortodoncję, periodontologię, chirurgię stomatologiczną i implantologię, na leczeniu zaburzeń w stawach skroniowo-żuchwowych kończąc. Warsztaty zorganizowane będą równolegle w każdym dniu Kongresu w kilkunastoosobowych grupach. Każdy warsztat (będą prowadzone w języku polskim i angielskim), poza podstawą teoretyczną, umożliwi uczestnikom nabycie wiedzy praktycznej poprzez ćwiczenie na modelach, usuniętych zębach oraz materiale zwierzęcym – wyjaśnia Maciej Michalak.

Warsztaty będą na poważnie, a imprezy towarzyszące? Maciej Michalak zapewnia, że  będą w stylu BE ACTIVE DENTIST. - Postaramy się, aby goście z zagranicy nie nudzili się wieczorami w Poznaniu, a przy tym jak najwięcej dowiedzieli się po polskich tradycjach i kraju – zapewnia.

POLECAMY W SERWISACH