PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Kongres chirurgów: czaszkowo – szczękowo - twarzowych, stomatologicznych i implantologów

ms
07-02-2018, 10:07
Kongres chirurgów: czaszkowo – szczękowo - twarzowych, stomatologicznych i implantologów Polfaces 2018
IV Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii Stomatologicznej i Implantologii oraz XIV Czesko-Słowacko-Polskiego Sympozjum Chirurgii Szczękowo-Twarzowej odbędzie się 24 - 25 maja 2018 r. w Poznaniu.

Wydarzenie to organizowane jest przez Polskie Towarzystwo Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii Stomatologicznej i Implantologii we współpracy z Katedrą i Kliniką Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Przewodniczącym komitetu organizacyjnego Kongresu jest dr hab. n. med. Krzysztof Osmola.

Kongres ma na celu pogłębianie wiedzy, prezentację najnowszych badań i doniesień naukowych w zakresie chirurgii szczękowo-twarzowej, wymianę doświadczeń klinicznych oraz rozwijanie kontaktów i współpracy między poszczególnym ośrodkami. Podczas Kongresu zostaną poruszone zagadnienia dotyczące m.in.: onkologii i chirurgii rekonstrukcyjnej, leczenia wad wrodzonych czaszki i twarzy u dzieci, leczenia rozszczepów wargi i podniebienia oraz postępów w diagnostyce, obrazowaniu i leczeniu patologii okolicy szczękowo-twarzowej.

Miejsce: Poznań, Hotel IBB Andersia, pl. Andersa 3

Wśród zaproszonych wykładowców są m.in.:
Michael Markiewicz – reprezentujący Uniwersytet w Illinois, który specjalizuje się w leczeniu dzieci i dorosłych z deformacjami wynikającymi z chorób nowotworowych, urazów i wad wrodzonych.

Zainteresowania kliniczne Michaela Markiewicza obejmują rozszczep wargi i podniebienia, raka jamy ustnej, głowy i szyi, chirurgię tarczycy, operację czaszki i chirurgię rekonstrukcyjną czaszkowo-twarzową u dzieci i dorosłych ze szczególnym uwzględnieniem mikrochirurgicznej chirurgii rekonstrukcyjnej.

Eric Dierks - profesor kliniczny chirurgii jamy ustnej i szczękowo-twarzowej w Oregon Health and Science University. Praktyka Erica Dierksa obejmuje leczenie łagodnych i złośliwych guzów głowy i szyi oraz rekonstrukcyjną chirurgię urazów czaszkowo – twarzowo - szczękowych, rozszczep warg, podniebienia oraz chirurgię jamy ustnej, w tym złożoną chirurgię implantologiczną.

Eric Dierks współpracuje z dentystami w ramach rehabilitacji trudnych problemów jamy ustnej, w tym kompleksowej rekonstrukcji implantów zębowych.

Jong-Woo Choi - Seoul Asan Medical Center, University of Ulsan, Medical College (Korea). Celem zawodowym Jong-Woo Choi jest przyczynienie się do naprawienia deformacji pacjentów przy wykorzystaniu chirurgii czaszkowo - twarzowej oraz rekonstrukcyjnej głowy i szyi.

Lekarz cieszy się uznaniem międzynarodowych specjalistów za pionierskie prace z zakresu chirurgii ortognatycznej i chirurgii czaszkowo-twarzowej. Obszarem jego badań jest regeneracja kości za pomocą BMP-2, rusztowań i komórek macierzystych, w tym różnych mezenchymalnych komórek macierzystych.

POLECAMY W SERWISACH